Projekt załogowej kapsuły do lotów stratosferycznych

0

Firma Zero 2 Infinity zaprezentowała końcowy projekt załogowej kapsuły do lotów stratosferycznych.

Zero 2 Infinity udostępniła 17 lipca zdjęcia projektu Bloon oraz film, pokazujący pełen cykl lotu kapsuły do stratosfery.

Projekt Bloon

Przez ostatni rok Zero 2 Infinity ściśle współpracowała z Elisava School of Design and Engineering z Barcelony nad projektem wnętrza kapsuły. Rezultatem jest modułowa kompozycja i wprowadzenie do użytku nowoczesnych materiałów i stylizacji, które można dostosować do komfortu pasażerów. Przy projektowaniu kapsuły przeznaczonej do turystyki kosmicznej newralgiczne okazały się cechy, takie jak ergonomiczny kształt, oświetlenie, a także wykorzystanie materiałów nowej generacji oraz elementów interakcyjnych.

Cykl lotu kapsuły Bloon / Zero 2 Infinity

Bloon został zaprojektowany dla sześciu pasażerów, w tym dwóch pilotów, z indywidualnymi miejscami dla każdego podróżującego, którzy będą mogli spoglądać na krzywiznę Ziemi oraz czerń kosmosu przez panoramiczne okna. Dzięki temu, że balon wykorzystuje hel, cała misja odbywa się bez negatywnego wpływu na środowisko. Lot będzie odbywał się na wysokość do 36 kilometrów.

Podczas prezentacji projektu Zero 2 Infinity ogłosiła również współpracę z firmą Ecoalf, specjalizującą się w użyciu materiałów z recyklingu.  W najbliższych miesiącach Ecoalf zaprojektuje stroje dla pilotów, pasażerów oraz zespołu operacyjnego.

Osiągnięcia i plany na przyszłość

Zero 2 Infinity jest prywatną firmą, z siedzibą w Barcelonie, która znacznie upraszcza dostęp do tzw. bliskiej przestrzeni kosmicznej (ang. near space). Główną specjalizacją firmy jest wynoszenie na wysokości stratosferyczne elementów, wymagających testowania i certyfikowania w przestrzeni kosmicznej. Firma wykonała już szereg lotów, podczas których sprawdzona została walidacja systemów telemetrycznych w przestrzeni kosmicznej, stabilizacja rakiety, monitorowanie sekwencji wystrzelenia, umieszczenie spadochronów oraz odzyskanie urządzenia z morza.

Firma również pracuje nad wysłaniem małych satelitów na orbitę, które startowałyby z balonu (projekt Bloostar).

(Z2I)

Comments are closed.