Niesamowite nagranie z Jowisza

3

Na niedzielny poranek zapraszamy do obejrzenia niesamowitego nagrania z sondy Juno krążącej wokół Jowisza.

Misja Juno (Jupiter Near-polar Orbiter) jest drugą sondą w historii, która weszła na orbitę największej planety naszego Układu Słonecznego. Start z Ziemi nastąpił w 2011 roku, zaś po trwającym pięć lat locie, w 2016 Juno weszła na orbitę Jowisza.

Ze zdjęć wykonanych podczas szóstego zbliżenia do planety wykonane zostało poniższe nagranie. Dołączona została eteryczna muzyka węgierskiego kompozytora György Ligetiego, która została użyta w filmie Odyseja Kosmiczna 2001.

Nagranie zostało zrealizowane na podstawie danych z instrumentów JunoCam oraz SPICE przez Geralda Eichstädta oraz Seána Dorana. Zdecydowanie polecamy je obejrzeć w wysokiej rozdzielczości.

 

Share.

3 komentarze

  1. Kolory są podkręcone. Nic nie jest dodane czy zmienione tylko kolory wykontrastowane. Jowisz w rzeczywistości ma mleczno-rozmyty wygląd:

  2. ale to jest obraz rzeczywisty i surowy jaki widziałby człowiek z kapsuły na orbicie jowisza czy poddany jakimś wizualnym “obróbkom”? bo jeśli to jest obraz “podkręcony” to ja dziekuję za takie “niesamowite nagrania”