Konkurs video projektu EO ClimLab

0

Stwórz krótkie nagranie wideo promujące walkę ze zmianami klimatycznymi i wygraj nagrody w projekcie EO ClimLab.

W realizowanym dla Europejskiej Agencji Kosmicznej projekcie EO ClimLab wspieramy rozwój nowych produktów i usług wykorzystujących dane z obserwacji Ziemi dla rozwiązań przeciwdziałającym skutkom zmian klimatycznych. Nowe produkty mogą być związane z takimi obszarami tematycznymi jak rolnictwo, zdrowie, zarządzanie kryzysowe czy edukacja.

Aby dotrzeć do jak największej ilości osób prosimy Was o wsparcie. Stwórzcie, krótką 30-45 sekundową animację ukazujące jak można przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych. Autor pracy najlepiej ocenianej przez sędziów otrzyma MacBooka Pro, zaś najlepiej oceniona praca na grupie projektu na Facebooku otrzyma graficzny tablet. Nagrania można przesyłać do 20 marca. Więcej szczegółów konkursu znajdziecie pod tym adresem.

Konkurs na nagranie EO ClimLab

Projekt realizowany jest w trzech krajach (Polska, Rumunia i Czechy) i jest koordynowany przez spółkę Omnilogy z Polski. Inne uczestniczące w projekcie polskie podmioty to Kapitech, Orange oraz Blue Dot Solutions. Z Rumunii w projekcie uczestniczą Aries Transylvania, Arobs i Indeco Soft, zaś z Czech są to CzechInvest oraz SSF Prague. Więcej szczegółów na stronie projektu.

W ramach projektu odbędzie się szereg hackatonów o nazwie EOVation w trzech państwach uczestniczących w EO ClimLab. Najbliższy odbędzie się 22-23 kwietnia w Warszawie, zaś kolejny 26-27 maja w Gdańsku. Na hackatonach uczestnicy będą musieli zmierzyć się z szeregiem zadań powiązanych z zmianami klimatycznymi. Uczestnikom udostępnionych zostanie szereg danych satelitarnych oraz różne narzędzia do ich przetwarzania. Oczekujcie więcej szczegółów wkrótce na stronach www.eoclimlab.eu oraz na grupie projektu na FB.

Comments are closed.