Warsztat z tworzenia aplikacji GNSS w ramach konkursu ESNC

3

15 grudnia w Gdańsku odbył się warsztat z tworzenia aplikacji GNSS w ramach konkursu Galileo Masters, zorganizowany wspólnie przez firmę Blue Dot Solutions i Astri Polska.

Podczas spotkania przedstawiono główne możliwości wsparcia projektów z zakresu wykorzystania nawigacji satelitarnej.

Zaprezentowano projekt e-KnoT,  którego celem jest stworzenie silnej współpracy europejskiej w zakresie GNSS (Global Navigation Satellite System – Globalny System Nawigacji Satelitarnej) poprzez wzmocnienie kontaktów pomiędzy edukacją, nauką i przemysłem. Projekt realizowany m.in. przez Astri Polska dąży do utworzenia silnego Europejskiego Trójkąta Wiedzy o GNSS.

Warsztat GNSS. Źródło: BDS

Warsztat GNSS. Źródło: BDS

Głównym tematem spotkania było jednak przybliżenie inicjatywy konkursu Galileo Masters (ang. European Satellite Navigation Competition) oraz warsztat z przygotowania aplikacji do ESNC. W wydarzeniu udział wzięło ponad 30 studentów z Politechniki Gdańskiej, Akademii Morskiej w Gdyni, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie interesujących się tematem nawigacji, którzy w grupach pracowali nad swoimi projektami.

Zespoły zaprezentowały ciekawe rozwiązania, nad którymi pracować będą przez najbliższe miesiące, dlatego w przyszłorocznej edycji konkursu spodziewamy się bardzo dobrych wniosków. – mówi dr Krzysztof Kanawka, CEO Blue Dot Solutions, które jest polskim organizatorem największego konkursu nawigacji satelitarnej Galileo Masters.

Podczas warsztatu 5 zespołów zaprezentowało wyniki swoich prac. Wyróżnienie otrzymała drużyna z Politechniki Gdańskiej, która przedstawiła rozwiązanie dedykowane dla ratownictwa górskiego.

Zwycięzcy warsztatu / Źródło: BDS

Zwycięzcy warsztatu / Źródło: BDS

Spotkanie odbyło się w coworkingu O4, znajdującym się w kompleksie Olivia Business Centre w Gdańsku. Organizatorem wydarzenia była firma Blue Dot Solutions i Astri Polska.

Więcej o konkursie na facebooku i stronie internetowej.

 

3 komentarze