Konkurs Galileo Masters 2016 – przedłużony!

0

Tegoroczny konkurs Galileo Masters został przedłużony do 11 lipca do godziny 9,00 czasu letniego środkowoeuropejskiego.

Termin konkursu European Space Navigation Competition (ESNC), potocznie nazywany “Galileo Masters” zwykle upływa 30 czerwca. W tym roku, z uwagi na bardzo dużą liczbę nieukończonych zgłoszeń, a także równocześnie trwające Euro 2016, które przyciąga uwagę milionów widzów, główny organizator konkursu z Niemiec postanowili przedłużyć rekrutację do 11 lipca do godziny 9:00.

European Space Navigation Competition to najważniejszy konkurs dla zainteresowanych technologią satelitarną, którzy myślą o założeniu startupu kosmicznego. Do konkursu zgłaszane mogą być pomysły na aplikacje, urządzenia bądź technologie wykorzystujące nawigację satelitarną.

Dzięki przedłużenie terminu, każda osoba, która przesłała wniosek będzie mogła dopracować aplikacje, a osoby, które nie zdążyły jej zgłosić, mają jeszcze szansę to zrobić. Aplikacje składane są przez stronę www.esnc.eu.

Regiony uczestniczące w Galileo Masters 2015 / Credits - K. Kanawka, Kosmonauta.net/Blue Dot Solutions

Regiony uczestniczące w Galileo Masters 2015 / Credits – K. Kanawka, Kosmonauta.net/Blue Dot Solutions

Finaliści konkursu, oprócz walki o nagrody finansowe, usługi promocji, staże w polskich i zagranicznych firmach, uzyskają również cenną możliwość prezentacji przed inwestorami. Po zamknięciu etapu zgłoszeń do konkursu wnioski zostaną poddane ocenie przez grono ekspertów. W rezultacie uczestnicy uzyskają wartościową ocenę potencjału komercjalizacji ich pomysłów. Warto dodać, że każdy wniosek zgłoszony do polskiej edycji ma szansę na uzyskanie jednej z nagród specjalnych w etapie ponadregionalnym.

Partnerzy i organizatorzy Galileo Masters Edycja Polska: Blue Dot Solutions, Black Pearls VC, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Kosmiczna.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu, znajduje się na stronach: www.esnc.eu, a także na Facebooku.

Comments are closed.