GLIC 2015: szczegóły panelu CTO i panelu nr 1

0

Konferencja GLIC 2015 co raz bliżej. Organizatorzy informują szczegółowiej o dwóch z wielu zaplanowanych paneli dyskusyjnych.

Konferencja Global Space Innovation Conference Międzynarodowej Federacji Astronautycznej IAF potrwa od 23 do 25 czerwca w Monachium. Jednym z głównym punktów tego ważnego spotkania o sektorze kosmicznym, są panele dyskusyjne. Organizatorzy przybliżają tematykę i gości dwóch z nich.

Panel dyrektorów technologicznych

Jeden z paneli będzie skierowany do dyrektorów technicznych i technologicznych (CTO – Chief Technology Officers) i będzie skupiał się na najważniejszych kwestiach dotyczących długoterminowego utrzymania innowacyjności.

Międzynarodowy panel „Global CTO Conversation” będzie prowadzony prze dr Robie Samantę Roy, wiceprezes ds. technologii i innowacji koncernu Lockheed Martin. Jest ona odpowiedzialna za strategię innowacyjności koncernu, ciągły rozwój i wykorzystanie nowych technologii.

Wśród panelistów znajdą się:

 • dr Detlef Müller-Wiesner – kierownik programu E-Aircraft i kierownik grupy koordynującej sprawy zewnętrznych spraw B+R w Biurze Technicznym Airbus Group,
 • dr Yasunori Mochizuki – wiceprezes NEC Central Research Laboratories,
 • prof. dr Andreas Rittweger – dyrektor Instytut Systemów Kosmicznych DLR,
 • dr Piero Messidoro – zastępca CTO i wiceprezes ds. polityki B+R, technologii i produktów Thales Alenia Space,
 • dr Dan Snustad – dyrektor techniczny 3M,
 • dr JangSoo Ryoo – przewodniczący Koreańskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Nauki i Technologii,
 • Scott Fouce – wiceprezez i dyrektor centrum zaawansowanych technologii systemów kosmicznych Lockheed Martin.

Paneliście przybliżą międzysektorowe strategie biznesowe prowadzące do tworzenia nowej wartości dodanej dla organizacji i społeczeństw, a także podzielą się swoimi uwagami odnoście publicznych polityk wspierających regionalne, narodowe i międzynarodowe ekosystemy innowacji.

Jak powiedział kiedyś jeden z najwybitniejszych teoretyków zarządzania Peter Drucker: „innowacyjność to szczególne narzędzie przedsiębiorczości… Obdarza ona zasoby nowymi możliwościami tworzenia bogactwa”.

Panel nr 1: Co sprawa, że udane przedsięwzięcie jest wyjątkowe?

Goście panelu nr 1 postarają się odpowiedzieć na proste, ale jednocześnie trudne, pytanie: Co sprawia, że udane przedsięwzięcie jest wyjątkowe?

Sukces przedsięwzięcia nie jest koniecznie związany z tym, że zaangażowana wiedza, umiejętności czy zdolności, przewyższają te w mniej udanych odpowiednikach. Jednak przykłady firm odnoszących sukces i nowych przedsięwzięć mają silny wpływ na inne innowacyjne osoby myślące o stworzeniu biznesu.

Panel nr 1 postara się wyjaśnić jak przedsięwzięcia można było przekształcić w prosperujące firmy, mimo napotykanych przeszkód i trudności. Gośćmi panelu będą:

 • Scott Larson, CEO firmy Urthecast,
 • dr Sias Mostert, dyrektor zarządzający Space Commercial Services,
 • Max Beamont, założyciel Giaura,
 • Karin Nilsdotter, CEO fiirmy Spaceport Sweden,
 • Nobu Okada, CEO firmy Astroscale.

Dyskusja będzie dotyczyła faktycznych problemów napotkanych przez gości na początku istnienia ich firm. Da ona także wgląd w to, jak można stworzyć firmę w oparciu o technologie kosmiczne.

Panel będzie moderowany przez Franka Salzgebera, kierownika Biura Programu Transfery Technologii przy Dyrektoriacie Zarządzania Jakością i Technicznego w ESA.

Na konferencję GLIC można zarejestrować się poprzez e-mail: glic2015@iafastro.org. Więcej szczegół o programie konferencji dostępnych jest na stronie wydarzenia.

Konferencja jest organizowana przez IAF, przy współpracy z DLR, ESA i bawarskim ministerstwem gospodarki. Kosmonauta.net jest patronem medialnym GLIC 2015.

GLIC2015_BannerAd

(IAF)

 

Comments are closed.