Rosetta, daleko jeszcze?

1

Jeszcze przez dwa tygodnie sonda Rosetta będzie doganiać kometę 67P. Jednocześnie ESA organizuje konkurs pt. „Rosetta, are we there yet?”

Rosetta oraz lądownik Philae wejdą 6 sierpnia na orbitę komety Czuriumow-Gierasimienko (67p) 6 sierpnia. Ostatnie zdjęcia pokazały, że jest ona bardzo ciekawym obiektem złożonym z dwóch ciał. Znacznie utrudni to lądowanie próbnika Philae, które obecnie jest zaplanowane na 11 listopada.

ESA opublikowała kolejne nagranie ukazujące w formie uroczej animacji ostatnie tygodnie z życia sondy. Jednocześnie agencja organizuje konkurs fotograficzny “Rosetta, are we there yet”, czyli Rosetta, daleko jeszcze? ESA zachęca do przesłania do różnych sieci społecznościowych zdjęcia zainspirowanego misją oraz dodania hashtagu #RosettaAreWeThereYet Szczegóły oraz zdjęcia znajdują się pod tym linkiem.

Główną nagrodą konkursu jest uczestnictwo w uroczystości w Centrum Kontroli Lotów w Darmstadt podczas lądowania Philae. Pozostałe nagrody to 10 zestawów z różnymi gadżetami związanymi z misją. W konkursie uczestniczy również przedstawiciel Kosmonauty.net, który przebywa w tej chwili na Międzynarodowym Uniwersytecie Kosmicznym w Montrealu. Zdjęcie Michała Moroza opisane jest jako “Traditional #ISUnet space masquerade at @etsmtl tonight, awesome #RosettaAreWeThereYet by @velollah! #SSP14”. (ESA)

1 komentarz

  1. Możecie wstawić zgłoszone zdjęcie do wpisu?

    Przez chwile pomyslałem sobie żeby wziąć udział.. ale zobaczylem przykładowe prace i teraz nie wiem, czy to ja nie rozumiem zasad konkursy czy oni… ;]