Race To Mars – status na lipiec 2014

0

Trwają prace nad grą Race To Mars. Ten artykuł zawiera podsumowanie prac z ostatnich miesięcy.

W ostatnich tygodniach gra przeszła poważną przemianą wizualną: zaprojektowano nowy interfejs graficzny, który jest bardziej czytelny i funkcjonalny. Pojawiły się też modele 3D wszystkich budynków występujących w grze.

Rozgrywka będzie wkrótce wzbogacona o kilka nowych funkcjonalności. Gracze będę mogli konstruować 18 rodzajów rakiet i 16 rodzajów satelitów. Prace nad możliwością montażu innych rodzajów sprzętów wciąż trwają (docelowo w grze ma znaleźć się 7 kategorii).

Budynek Badań i Rozwoju będzie wzbogacony o narzędzie umożliwiające weryfikację, które z technologii są konieczne do zbudowania konkretnych sprzętów. Ułatwi to graczowi planowanie swoich działań i podejmowanie ekonomicznych decyzji.

Na ukończeniu są również funkcjonalności w niedostępnym dotąd budynku Kontroli Misji. To w nim gracz będzie planował swoje misje od początku do końca i decydował, które kontrakty chce dzięki nim realizować.  Konieczne będzie umiejętne dobranie nosiciela i ładunku, przy zachowaniu wyznaczanych przez sprzęty granic możliwości technicznych. Następnie gracz krok po kroku zaplanuje kolejne etapy misji. Na koniec pozostanie wybrać odpowiednie stanowisko startowe, datę i ewentualnych członków załogi.

Kiedy Planowanie Misji zostanie ukończone, zespół INTERMARUM przejdzie do implementacji nowych funkcjonalności w budynku Narodowej Agencji Kosmicznej. Gracze będę m.in. mogli podpisywać bardziej niż dotychczas zróżnicowane kontrakty ze zleceniodawcami, a także wystawiać na sprzedaż własne sprzęty i komponenty.

Gra Race To Mars jest już blisko ukończenia. Nowy update będzie stanowić ważną część pierwszej pełnej wersji tej gry.

Grę Race To Mars tworzy opolska firma INTERMARUM. Przedstawiciele Kosmonauta.net uczestniczą przy projektowaniu tej gry jako doradcy naukowo-techniczni. Wspólnie zamierzamy zbudować grę, która przedstawia obraz współczesnego sektora kosmicznego oraz kierunku, w którym ta gałąź przemysłu może się rozwinąć.

(INTERMARUM)

Comments are closed.