Letnie warsztaty na temat GNSS w Ostrawie

0

ESA zaprasza na letnie warsztaty na temat globalnego systemu nawigacji satelitarnej, 21-31 lipca 2014 r. w Ostrawie.

Europejska Agencja Kosmiczna zaprasza absolwentów polskich uczelni oraz młodych pracowników naukowych i przedsiębiorców do ubiegania się o udział w letnich warsztatach poświęconych globalnemu systemowi nawigacji satelitarnej, a w tym europejskiemu programowi Galileo. Zajęcia w ramach tego wydarzenia odbędą się w dniach 21 – 31 lipca 2014 r. na terenie Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie.

Szkolenie jest organizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną we współpracy z renomowanymi uczelniami i instytutami naukowo-badawczymi na świecie jak: Uniwersytet w Stanford (USA), Instytut ds. Aeronautyki w Tuluzie, Uniwersytet Techniczny w Graz oraz w  Monachium. W tym przedsięwzięciu mogą uczestniczyć absolwenci wyższych uczelni, a także młodzi pracownicy naukowi  (do 35 roku życia) oraz pracownicy firm przemysłowych (również do 35 roku). Liczba uczestników wynosi 50, decyduje termin zgłoszenia udziału.

Celem tego przedsięwzięcia jest przekazanie uczestnikom możliwie wyczerpującej wiedzy na temat globalnego systemu nawigacji satelitarnej, a w tym europejskiego programu Galileo i wszystkich jego komponentów. W trakcie programu przewiduje się m. in. prowadzenie badań laboratoryjnych i testów,  także wykłady na temat własności intelektualnej, patentów oraz elementów europejskiego prawa gospodarczego. Organizatorzy zaplanowali także szkolenie, jak zrealizować własny projekt dotyczący technologii nawigacji satelitarnej, począwszy od pomysłu, poprzez sporządzenie biznes planu, a skończywszy na jego realizacji i wdrażaniu w praktyce.

Więcej informacji o tym przedsięwzięciu można uzyskać na stronie: http://www.congrexprojects.com/2014-events/14m34/introduction. Tam też znajduje się formularz rejestracji udziału.

Serwis Kosmonauta.net przypomina również o trwającym konkursie na innowacyjne zastosowania GNSS: Galileo Masters 2014.

(ESA, MG)

Comments are closed.