Seminarium – wykorzystanie urządzeń mobilnych GIS

0

W imieniu Centrum Promocji Informatyki zapraszamy na seminarium z cyklu “GIS w praktyce”, tym razem poświęcone wykorzystaniu urządzeń mobilnych.

Centrum Promocji Informatyki zaprasza na kolejne seminarium w cyklu GIS w praktyce, pod tytułem “Wykorzystanie urządzeń mobilnych GIS. Aspekty technologiczne i praktyczne”. Seminarium odbędzie się już 19 marca 2014 roku w Warszawie.

Czytelnicy Kosmonauta.net mogą liczyć bezpłatne zaproszenie, rejestrując się poprzez specjalny formularz.

Podczas seminarium zaprezentowane zostaną uwarunkowania geoinformatyczne i kartograficzne projektowania aplikacji mobilnych GIS, aplikacje mobilne z wykorzystaniem systemów GIS i GPS. Ponadto poruszone zostaną tematy związane z dostępem do baz danych GIS z urządzeń mobilnych oraz bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, m.in. kontrolą dostępu do danych zapisanych w przenośnej pamięci, zabezpieczenia kanałów komunikacji oraz uwierzytelniania użytkowników.

Z całym programem spotkania zapoznać się można na stronach organizatora. Znaleźć w nim można, m.in.:
– “Projektowanie aplikacji mobilnych GIS – uwarunkowania geoinformatyczne i kartograficzne” – prof. dr hab. inż. Dariusz Gotlib (Politechnika Warszawska)
– “Systemy mobilne – podstawowe pojęcia i definicje. Znaczenie systemów mobilnych” – prof. nzw. dr hab. inż Piotr Gawrysiak (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW)
– “Aplikacje mobilne z wykorzystaniem systemów GIS i GPS” – Łukasz Markiewicz (Katedra Systemów Geoinformatycznych Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Politechnika Gdańska)
– “Dostęp do baz danych GIS z urządzeń mobilnych (systemy zbierania, gromadzenia, zarządzania i automatyczna aktualizacja bazy danych przestrzennych – z wykorzystaniem urządzeń mobilnych)” – dr inż. Krzysztof Pokonieczny (Wojskowa Akademia Techniczna)
– “Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych” – Krzysztof Młynarski

(CPI)

Comments are closed.