OSC z nową platformą satelitarną

0

Orbital Sciences Corp. przedstawiło nową platformę dla średnich satelitów, GEOStar-3TM.

Orbital Sciences Corp. (OSC) przedstawiło swoją nową platformę satelitarną, GEOStar-3TM. Ta platforma dla średniej wielkości satelitów geostacjonarnych, oparta o wcześniejszą, mniejszą konstrukcję GEOStar-2, jest już dostępna dla klientów  firmy. Czas produkcji satelity opartego o GEOStar-3TM wynosi od 24 do 27 miesięcy. 

Platforma przeznaczona dla satelitów świadczących usługi FSS, DTH i HTS, wywodzi się w prostej linii z GEOStar-2, co oznacza przyjęcie modelu ewolucyjnego zmian, jednocześnie bazującego na sprawdzonych przez wiele lat rozwiązaniach. “Zwiększona elastyczność i pojemność platformy GEOStar-3 pozwoli nam wejść w segment średnich satelitów, oferując klientom zwiększoną moc i większe przesyły danych”, mówił Christopher Richmong, wiceprezes OSC ds. satelitów telekomunikacyjnych.

Głównymi różnicami między wersją 2 a 3TM jest zakres masy zwiększony do 800 kilogramów i większa dostępna moc elektryczna, z 5 do 8 kW. Będzie dostępna w wersji hybrydowej (silnik chemiczny i elektryczny) i w wersji całkowicie elektrycznej. Platforma jest też przygotowana do wynoszenia w konfiguracji podwójnej (dwa satelity jako jeden ładunek).

Pierwszy satelita oparty o tę platformę ma zostać wyniesiony w 2016 roku. 

Zobacz też:

(OSC)

Comments are closed.