Orbital rozpoczął produkcję Iridium NEXT

0

Orbital Science Corp. rozpoczął produkcję satelitów drugiej generacji konstelacji Iridium.

Orbital Science Corporation ogłosiła rozpoczęcie produkcji 81 satelitów Iridium NEXT na zlecenie głównego wykonawcy nowej konstelacji, firmy Thales Alenia Space. Orbital będzie odpowiadał za montaż, integrację i testy satelitów, oraz za wsparcie przy ich wynoszeniu. Ogłoszenie towarzyszyło otwarciu specjalnej strefy handlowej, która pozwoli obniżyć koszty projektu Iridium NEXT poprzez import podzespołów od Thalesa Alenii.

Satelity będą powstawały w fabryce przystosowanej do szybkiego montażu i produkcji satelitów. W ciągu 3 lat ma powstać w niej 66 podstawowych satelitów Iridium NEXT i 17 zapasowych, z których 9 będzie przechowywanych na Ziemi. Będą one wynoszone na orbitę już od przyszłego roku. W 2015 roku wyniesione zostanie co najmniej 12 statków. Dwa pierwsze wystrzelone będą rakietą Dniepr, a kolejne, zgrupowane po 9 statków, rakietami Falcon 9R.

Konstelacja Iridium jest jedyną na świecie siecią łącznościową umożliwiającą satelitarny przesył głosu i danych praktycznie z dowolnego miejsca na Ziemi.

Zobacz też:

(OSC)

 

 

Comments are closed.