Space Tweetup Polska 2014: 5-6 kwietnia w Warszawie!

0

Już 5 i 6 kwietnia 2014 roku odbędzie się pierwsza w Polsce astronautyczna (anty)konferencja dla uczniów szkół średnich i studentów Space Tweetup Polska 2014. Będzie to niepowtarzalna okazja, by poszerzyć swoją wiedzę na temat polskich dokonań w kosmonautyce czy poznać ludzi pracujących nad rakietami, łazikami czy drugim satelitą studenckim.

W czasie Konferencji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcje osób aktywnie działających przy projektach, takich jak: PW-Sat2, ERIS czy HUSAR, oraz na co dzień pracujących w firmach i instytucjach naukowych z sektora kosmicznego. Poza tym pojawią się tak nietypowe tematy, jak programy kosmiczne w Afryce czy poszukiwania lądownika studenckiej misji na kazachskich stepach. Inspiracją do wydarzenia są popularne na całym świecie SpaceUpy i Tweetupy, których nieoficjalna atmosfera pozwala na integrację prelegentów i słuchaczy. Ponadto organizatorzy chcą zaprosić młode osoby do dzielenia się wrażeniami z Konferencji za pomocą mediów społecznościowych – stąd człon Tweetup w nazwie. Aktywność Polaków w astronautycznym Internecie jest niestety nieporównywalna do zachodniej, a Space Tweetup ma pokazać, że można tę dziedzinę zdecydowanie rozwinąć. Poza tym Space Tweetup Polska 2014 ma pokazać, że jest dla młodych ludzi miejsce w polskiej i europejskiej astronautyce.

Space Tweetup odbędzie się w dniach 5 – 6 kwietnia w sali Wydziału Mechatroniki na południowym kampusie PW. Zarejestrować się na wydarzenie można na stronie Space Tweetup Polska 2014. Koszt to 35 zł za dwa dni, podczas których zaplanowano kilkanaście godzin jedynych w swoim rodzaju wykładów oraz smaczne przekąski.

Organizatorami Wydarzenia są Studenckie Koło Astronautyczne i New Space Foundation. Patronat medialny nad wydarzeniem objął nasz portal oraz kosmicznapolska.pl i astronet.pl.

Zapraszamy na fanpage Wydarzenia facebook.com/SpaceTweetupPolska.

Comments are closed.