Race To Mars – premiera na Steam Early Access!

0

Od 7 marca gra Race To Mars jest dostępna na platformie Steam w formie „Early Access”.

Race To Mars (RTM), polska turowa gra ekonomiczno strategiczna, w której stajemy na czele firmy New Space, doczekała się dziś swojej premiery na Steam Early Access. W kilka miesięcy od nie do końca udanej kampanii typu crowdfunding, twórcy gry stworzyli zaawansowaną wstępną formę gry. Warto tu wspomnieć, że gra się cieszy dużym zainteresowaniem na całym świecie i między innymi dlatego opolskie studio Intermarum, tworzące tę grę, przez ostatnie miesiące kontynuowało prace.

{youtube}C_1KFQItJTI{/youtube}
Teaser gry Race To Mars / Credits – intermarumpl

W tej chwili gra nie jest jeszcze skończona, ale zawiera w sobie już sporo ważnych elementów. Możliwa jest nie tylko budowa poszczególnych budynków firmy i zatrudnianie pracowników, ale także podjęcie badań nad kosmicznymi technologiami (których na tę chwilę jest już prawie 100, a pojawi się więcej). Przy tworzeniu RTM aktywnie uczestniczą także przedstawiciele Kosmonauta.net. Nasze zadanie to właśnie m.in. stworzenie drzewka technologii do opracowania i powiązania ich z konkretnymi dziedzinami sektora kosmicznego (np. satelity lub rakiety nośne).

Obecna wersja gry już pozwala na rozgrywkę.  Na początku gracz musi rozpocząć prace badawczo-rozwojowe. Po rozwinięciu odpowiednich badań, gra daje możliwość skonstruowania pierwszego własnego satelity. Potem pozostaje jedynie zakupić miejsce na rakiecie i obserwować wyniesienie satelity w przestrzeń kosmiczną. Ponadto w tej wersji pojawia się też kilka innych elementów uprzyjemniających rozgrywkę, jak zdarzenia losowe, konferencje prasowe czy korzystanie z banku.

Od 7 marca gra o wyścigu na Marsa jest dostępna na Steam Early Access: link.

(Intermarum)

Comments are closed.