Sześć tysięcy artykułów Kosmonauty!

0

Właśnie napisaliśmy nasz artykuł numer sześć tysięcy. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny!

W lutym tego roku opublikowaliśmy nasz artykuł numer pięć tysięcy. W przeciągu zaledwie 10 miesięcy udało nam się opublikować kolejny tysiąc tekstów. Dziękujemy za odwiedziny, komentarze i “wyłapywanie błędów”. Postaramy się w najbliższym czasie usprawnić działalność strony i jej funkcjonalność.

W 2013 roku nasza działalność mocno rozwinęła się poza to, co widać na stronie Kosmonauta.net. Dziś strona jest częścią firmy Kosmonauta.net sp. z o.o., która zamierza aktywnie udzielać się w sektorze kosmicznym. Mamy już kilka sukcesów, o których możemy poinformować.

Od listopada tego roku realizujemy nasz pierwszy kontrakt dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Kontrakt dotyczy obsługi polskojęzycznej strony ESA ( http://www.esa.int/pol/ESA_in_your_country/Poland ). Nasza współpraca w tej chwili jest zakontraktowana do końca 2014 roku.

Działamy także bardzo aktywnie na polu wyszukiwania pomysłów, które można by realizować w naszych realiach. Pierwsze sukcesy w tym temacie już za nami. Rok temu udało się nam zdobyć dwie nagrody finalistów w konkursie nawigacji satelitarnej Galileo Masters 2012. Przez kolejne miesiące przeprowadziliśmy dodatkowe prace nad jednym z tych pomysłów i obecnie można powiedzieć, że udało się zabezpieczyć część finansowania na rozwój. Prawdopodobnie w przyszłym roku dedykowany zespół rozpocznie prace nad produktem wykorzystującym elementy wypracowanej koncepcji.

W tegorocznym konkursie Galileo Masters (edycja czeska, bo polskiej nie było) uzyskaliśmy czwarte miejsce. Nasz pomysł dotyczył powiązania technologii Augmented Reality, nawigacji satelitarnej oraz analizy danych z różnych sensorów. Otrzymaliśmy nagrodę oraz propozycję współpracy, którą obecnie analizujemy. Jest możliwe, że już niebawem będziemy realizować naprawdę ciekawy międzynarodowy projekt z “kosmosem” w tle.

Kosmonauta.net udziela się także na polu naukowym. W tym roku, już po raz trzeci z rzędu, prezentowaliśmy wyniki naszych prac na International Astronautical Congress (IAC). Za każdym razem zbieramy cenne kontakty i doświadczenia, które już w tej chwili zaczynają nam przynosić pewne korzyści.

W naszej ekipie jest kilka osób, które planują mocniej związać się z Kosmonautą. Jest jednak wciąż wiele możliwości rozwoju. Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu – zapraszamy! Poszukujemy zarówno nowych autorów, jak i osób z technicznymi zdolnościami. Jeśli jesteś zainteresowany/a – wyślij nam e-mail na kontakt@kosmonauta.net.

{module [346]}

Comments are closed.