Platforma A2100 – łącznie 400 lat na orbicie

0

Platforma satelitarna A2100 firmy Lockheed Martin może pochwalić się ponad 400 latami łącznego czasu pracy na robicie.

Lockheed Martin może informować oficjalnie swoich klientów i partnerów biznesowych, że jego satelity oparte o platformę satelitarną A2100 przepracowały łącznie już ponad 400 lat.

Na flotę A2100 składa się 45 telekomunikacyjnych satelitów komercyjnych i rządowych przekazujących dane, obraz i dźwięk przez ponad 1500 transponderów. Na platformie tej oparte są też najnowsze amerykańskie wojskowe systemy łączności, jak AEHF i MUOS. Inne nietelekomunikacyjne satelity oparte o nią, to GOES serii R czy też najnowsze satelity GPS serii III.

Konstrukcja i proces produkcji satelitów A2100, najnowszej platformy w stuletniej historii firmy, dostosowana jest do seryjnej produkcji. Platforma ma konstrukcję modułową, mogącą obsługiwać cały wachlarz urządzeń telekomunikacyjnych w pasmach C, Ku, X, EHF, UHF, L i S. Najnowsze egzemplarze wyposażone są również w elektryczne silniczki korekcyjne wykorzystujące efekt Halla.

“Elastyczność i wszechstronność platformy A2100 daje naszym komercyjnym i rządowym klientom redukcję kosztów przy zachowaniu pewności powodzenia misji, wysokiej jakości i niezwykłej wydajności”, opowiada Linda Reiners, prezes Lockheed Martin Commercial Ventures.

Zobacz też:

(LM)

{module[346]}

 

 

 

Comments are closed.