DigitalGlobe podwyższa orbitę satelity GeoEye-1

0

Dostawca geoprzestrzennych zdjęć, firma DigitalGlobe, przeprowadza proces podwyższenia orbity swojego satelity, co pozwoli lepiej odpowiedzieć na rosnący na rynku popyt na oferowane usługi.

Firma DigitalGlobe ze Stanów Zjednoczonych zdecydowała się na podwyższenie orbity jednego ze swoich satelitów – GeoEye-1, w celu powiększenia zasięgu jego zdolności obrazowania kosztem utraty na precyzji w rozdzielczości uzyskiwanych zdjęć. Zabieg ten przyczyni się do ogólnego wzrostu ilości uzyskiwanego materiału przez flotę 5 satelitów firmy. Przedstawiciele DigitalGlobe poinformowali, że wzrost osiągnie poziom około 5%.

Satelita GeoEye-1 został umieszczony na orbicie o wysokości około 680 km we wrześniu 2008 roku, co pozwoliło na osiągnięcie maksymalnej rozdzielczości w zakresie 41 cm. Według dostępnych informacji podniesienie orbity nie wpłynie na żywotność satelity, który powinien pełnić służbę jeszcze przez minimum 5 lat.

Co więcej firma w wyniku przeprowadzonego manewru może powiększyć sprzedaż materiałów zdjęciowych dzięki spełnieniu warunku, jaki nałożony jest przez amerykański rząd. Mowa tutaj o zakazie sprzedaży zdjęć satelitarnych, których rozdzielczość wynosi poniżej 50 cm. Przeprowadzony manewr i możliwość dostarczania zdjęć o mniejszej rozdzielczości umożliwi ich sprzedaż komercyjnym klientom.

(DigitalGlobe)

{module[346]}

Comments are closed.