LM testuje 4. MUOS-a

0

LM rozpoczął testy czwartego statku konstelacji MUOS.

Lockheed Martin scaliło z czwartym satelitą programu Mobile User Objective System (MUOS), Marynarki Wojennej USA, dwa najważniejsze elementy użytkowe satelity: moduł komunikacyjny i zestaw 16 anten UHF. Zamontowanie tych elementów oznacza gotowość statku do pierwszych testów środowiskowych.

Satelity serii MUOS mają zapewnić siłom zbrojnym USA szybką łączność taktyczną, z przesyłaniem obrazu i dźwięku włącznie, oferując kilkunastokrotnie szybsze połączenia od satelitów poprzedniej generacji. MUOS to system globalnej mobilnej łączności komórkowo-satelitarnej na potrzeby armii USA. Docelowo składający się z pięciu satelitów (w tym jednego zapasowego) system ma objąć całą kulę ziemską możliwością nawiązywania połączeń komórkowych i satelitarnych między oddziałami wojskowymi.

“MUOS-4 czerpie z doświadczeń lekcji jakimi były trzy poprzednie statki”, powiedziała Iris Bombelyn, wiceprezes Lockheed Martin Space Systems. “Cały czas staramy się ograniczać ryzyko misji, działać jak najefektywniej i dostarczać klientom statki najwyższej jakości. Naszym powodzeniom na ziemi wtórują powodzenia na orbicie, gdzie pierwszy statek jest już na pozycji i sprawuje się nadzwyczaj dobrze”.

Pierwszy satelita MUOS trafił na orbitę przed rokiem, 24 lutego 2012 roku. Był najcięższym ładunkiem w historii wyniesionym przez rakietę Atlas V. Drugi statek przechodzi przygotowania do transportu do portu kosmicznego. Start planowany jest na lipiec 2013. Trzeci statek przechodzi testy środowiskowe. Cała konstelacja ma rozpocząć pracę w 2016 roku.

Zobacz też:

(LM)

{module[346]}

Comments are closed.