Konkurs ASTROBOT – ostatnie dni na składanie prac

0

W czwartek, 28 marca upływa termin składania prac do konkursu ASTROBOT dla gimnazjalistów.

Mars Society Polska wraz z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci organizują konkurs dla gimnazjalistów o nazwie ASTROBOT. Termin zgłaszania prac upływa 28 marca (czwartek) o północy. Interesujesz się astronomią, podbojem kosmosu, komputerami, robotyką, fizyką? Chcesz się nauczyć czegoś więcej? Weź udział w konkursie ASTROBOT, wygraj wycieczkę do amerykańskiego Centrum Kosmicznego im. J. F. Kennedy’ego na Przylądku Canaveral!

Organizatorami konkursu jest Mars Society Polska wraz z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Wszyscy gimnazjaliści zainteresowani kosmosem, naukami ścisłymi, przyrodniczymi i technicznymi mogą brać udział w tym projekcie.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Do końca marca organizatorzy czekają na uczniowskie eseje – projekty kosmicznej misji badawczej. Praca powinna mieć formę tekstu o objętości do 4 stron. Należy opisać cele misji i sposób ich realizacji (praca może zawierać rysunki, zdjęcia, schematy). W konkursie mogą brać udział wyłącznie samodzielne prace. Termin zgłaszania prac upływa 28 marca 2013r.
Organizatorzy konkursu ASTROBOT opublikowali dwa nagrania związane z kosmosem. Pierwszy z nich nosi nazwę „Spektrometr masowy to nie kosmos”, który prezentujemy poniżej.

{youtube}xUx7J-sRDDA{/youtube}
„Spektrometr masowy to nie kosmos” / Credits – ASTROBOT, MarsSocietyPL

Drugie nagranie nosi nazwę „Orbitalne śmieci”.

{youtube}phhYDZTH6J0{/youtube}
„Orbitalne śmieci” / Credits – ASTROBOT, MarsSocietyPL

Zachęcamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w konkursie ASTROBOT. Więcej informacji na temat tego konkursu można przeczytać na stronie www.astrobot.pl.

(ASTROBOT)

{module [346]}

Comments are closed.