Program miniSAT micro – kampania 2012

0

Zespół Copernicus Project rozpoczął program „miniSAT micro”. W wyniku realizacji projektu powstanie kapsuła, która weźmie udział w jednej z misji stratosferycznych organizowanych corocznie przez Fundację Copernicus Project. Termin składania wniosków upływa 31 grudnia 2012 roku.

Copernicus Project (CP) jest najbardziej doświadczonym polskim zespołem dokonującym lotów balonów stratosferycznych. Co roku CP organizuje kilka startów, przy czym z roku na rok zauważalny jest postęp technologiczny wykorzystywanego sprzętu. Od 2012 roku CP funkcjonuje jako Fundacja Copernicus Project.

Zespół CP rozpoczął program „miniSAT micro”, w którym zainteresowane grupy (w tym nieformalne) będą mogły przeprowadzić swój projekt badawczy. W wyniku realizacji projektu powstanie kapsuła, która weźmie udział w jednej z misji stratosferycznych organizowanych corocznie przez Fundację Copernicus Project.

Wymagana dokumentacja jest dostępna na stronie zespołu CP. Termin składania wniosków upływa 31 grudnia 2012 roku.

Wyniki pomiarów wykonanych w ramach programu „miniSAT micro” zostaną zaprezentowane na stronie internetowej oraz będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Comments are closed.