Test rakiety Falcon 9 zakończony pomyślnie

0

Trzydziestego pierwszego sierpnia przeprowadzono test najnowszej rakiety Falcon 9, która najprawdopodobniej w październiku wyniesie kapsułę Dragon z pierwszą seryjną misją zaopatrzeniową do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Test polegał na wytoczeniu rakiety z hangaru, napełnieniu zbiorników paliwem i przeprowadzeniu symulacji pełnego odliczania do startu, jednak bez odpalania jej dziewięciu silników Merlin. Po przeprowadzonej próbie zbiorniki paliwa zostały opróżnione, a sama rakieta przetransportowana została do hangaru, gdzie będą wykonywane dalsze prace nad przygotowaniem jej do lotu.

W najbliższych tygodniach, po sprawdzeniu danych zebranych w czasie opisywanego testu, przeprowadzone zostanie jeszcze próbne odpalenie silników. Od powodzenia tego etapu zależeć będzie ostateczny termin startu rakiety Falcon 9.

Przeprowadzenie pierwszego zakontraktowanego lotu do Stacji ISS (misja CRS-1) w ramach umowy z NASA (poprzednie loty były lotami demonstracyjnymi) aktualnie planowane jest na początek października.

(SpaceX)

Falcon 9 tuż przed podniesieniem do pionu. Credits -  Spacex

Falcon 9 w czasie przeprowadzania testu. Credits -  Spacex

Comments are closed.