Hispasat zamówił 2 satelity

0

Hispasat zamówił u Orbital Sciences Corp. dwa satelity Hispasat.

Carlos Espinos, dyrektor wykonawczy grupy Hispasat, i Mike Larkin, wiceprezes Orbital Sciences Corp. (OSC), podpisali umowę na dostawę dwóch geostacjonarnych satelitów telekomunikacyjnych: Amazonas 4A i 4B.

Satelity zajmą pozycję 61oW, wzmacniając obecność Hispasata nad oboma Amerykami. Amazonas 4A i 4B pozwolą sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na pojemność satelitarną, głównie na potrzeby transmisji telewizyjnych. Zapotrzebowanie to wzrośnie gwałtownie w związku z nadchodzącymi imprezami sportowymi w Brazylii: Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2014 i Igrzyskami Olimpijskimi w 2016 roku. W 2011 roku niemal połowa wynajmowanej przez Hispasat przepustowości dotyczyła obu Ameryk.

Hispasat mocno rozwija swoją flotę. Wydatki na nią przekraczają obecnie 1 miliard Euro, co pozytywnie wpływa na hiszpański przemysł kosmiczny. Do 5 satelitów znajdujących się na orbicie dołączą wkrótce satelity Amazonas-3, AG1, Hispasast 1F, i zamówione właśnie satelity.

Amazonas-4A ma mieć 24 transpondery pasma Ku pokrywające obszar Ameryki Południowej, od Wenezueli i Kolumbii, po Argentynę i Chile. Start przewidziany jest na początek 2014 roku. Amazonas-4B ma być większym satelitą, ale jego specyfikacja nie jest jeszcze ustalona. Start przewidziany jest na 2015 rok. Oba statki będą oparte o platformę GEOStar.

Statki będą, odpowiednio, 34. i 35. geostacjonarnym satelitą telekomunikacyjnym wyprodukowanym przez OSC. Dwadzieścia sześć jest na orbicie a 7 kolejnych w różnych fazach projektu lub produkcji.

Zobacz też:

Comments are closed.