OZMA XVI, 9-12.08.2012

0

Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne w Niedźwiadach oraz Klub Astronomiczny im. Jana Heweliusza z Urzędowa zapraszają na szesnastą już edycję Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Astronomii OZMA 2012. Tym razem zlot odbędzie się w Urzędowie k. Kraśnika.

W dniach 9-12 sierpnia 2012 (czwartek-niedziela) roku w Urzędowie k. Kraśnika odbędzie się XVI Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii OZMA 2012. Urzędów będzie gościł miłośników astronomii już po raz trzeci, poprzednio podczas OZMA nr 3 w 1999 roku, wkrótce po pamiętnym zaćmieniu Słońca oraz w roku 2010.

Organizatorem zlotu jest tradycyjnie PPSAE “Grupa Lokalna”, tym razem gospodarzem i głównym organizatorem będzie znany miłośnik astronomii Józef Baran oraz Klub Miłośników Astronomii im. J. Heweliusza z Urzędowa. Ponadto zlot współorganizują Urząd Gminy Urzędów, GOK Urzędów, Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Urzędowie. Sponsorem zlotu jest firma Astrozakupy.pl.

OZMA to najstarszy i najpopularniejszy zlot wśród miłośników astronomii. OZMA nie jest typowym zlotem astronomicznym, ma raczej charakter “star party”. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie zarówno zawodowych astronomów, zaawansowanych miłośników jak i też zupełnie początkujących adeptów astronomii. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, mile widziane całe rodziny, ich przyjaciele, kluby i stowarzyszenia. W programie zlotu m.in. prelekcje i wykłady, prezentacje, wystawy, konkursy z cennymi nagrodami, koncerty oraz obserwacje astronomiczne. Zachęcamy do zabrania ze sobą sprzętu obserwacyjnego, zdjęć, filmów oraz pochwalenia się swoimi dokonaniami z zakresu astronomii. Każdy uczestnik otrzyma możliwość prezentacji swoich dokonań i osiągnięć. Dla najlepszych nagrody i wyróżnienia.

Tradycyjnie przyznane zostaną główne nagrody GRAND OZ. W kategorii astrofotografia za najlepsze zdjęcia przedstawiające zakrycie Jowisza przez Księżyc lub tranzytu Wenus oraz w kategorii dokonania za wykonanie/modernizację instrumentu obserwacyjnego, obserwacje, działalność popularyzatorską itp.

Organizatorzy zapewniają wszystkim, którzy nadeślą zgłoszenie do 30 lipca okolicznościową koszulkę, dwa ciepłe, porządne obiady (piątek i sobota), kiełbaski na ognisko oraz udział we wszystkich punktach programu zlotu. Nie możemy zagwarantować dobrej pogody, ale zapewniamy ciemne niebo i miłą atmosferę.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 lipca. Dla osób, które przyjadą na zlot bez rezerwacji, organizatorzy nie gwarantują wyżywienia, koszulek i miejsca pod namiot. Udział osób poniżej 15 roku życia – tylko z opiekunem, osoby w wieku 15-18 lat z pisemną zgodą prawnego opiekuna.

Noclegi tylko we własnych namiotach lub przyczepach kempingowych. Hotele lub kwatery prywatne we własnym zakresie. Pomimo, że zlot oficjalnie rozpoczyna się w czwartek 9 sierpnia, to można przyjeżdżać już w środę.

Zgłoszenia prosimy kierować do
Józek Baran
tel. 603504146

e-mail: marjozbaran2@onet.pl

Koszt uczestnictwa : 100 zł, dzieci do lat 12 -50 zł.

W zgłoszeniu prosimy podać: Imię i nazwisko, adres, e-mail, telefon kontaktowy, wiek, (jeżeli osoba jest niepełnoletnia) rozmiar koszulki (S, M, L, XL, XXL, inny-dzieci). Tradycyjnie będzie czynne stoisko Wydawnictwa PWN VEGA z literaturą astronomiczną i różnymi gadżetami oraz stoisko firmy Astrozakupy.pl.

Wkrótce więcej szczegółów

Więcej informacji na stronie PPSAE www.ozma.astronomia.pl

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Markowi Nikodemowi za przesłany tekst.

Comments are closed.