Zlot TZMA 2012 – 16-19 sierpnia 2012

0

Trzeci Toruński Zlot Miłośników Astronomii odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia 2012 r. (czwartek – niedziela), w Szkole Leśnej na toruńskiej Barbarce, położonej zaledwie 5,5 km od Centrum Astronomii UMK w Piwnicach.

W 2010 roku, pasjonaci zgromadzeni wokół Internetowego Portalu Astronomicznego – AstroVisioN.pl, zorganizowali pierwszy w historii zlot w “stolicy polskiej astronomii” – Toruniu. Przez 3 dni trwania imprezy, adepci astronomii wysłuchali licznych wykładów, które poprowadzili doktoranci oraz zawodowi astronomowie, zwiedzili Centrum Astronomii UMK w Piwnicach, odwiedzili dom samego Mikołaja Kopernika oraz toruńskie Planetarium i Orbitarium.

Entuzjazm, jaki wytworzył się wówczas wśród uczestników i licznych instytucji, sprawił, iż postanowiliśmy kontynuować nasze dzieło. Doświadczenia zdobyte podczas dwóch edycji imprezy pomogły nam w zorganizowaniu jeszcze ciekawszego programu na TZMA2012. Mamy nadzieję, iż Toruński  Zlot Miłośników Astronomii wpisze się w karty historii Grodu Kopernika i będzie przez wiele lat najchętniej wybieranym zlotem przez miłośników astronomii.

Celem zlotu miłośników jest przede wszystkim popularyzacja jednej z najprężniej rozwijających się nauk – astronomii, a zwłaszcza zwiększanie poziomu wiedzy społeczeństwa nt. elementarnych zjawisk zachodzących we Wszechświecie. Chcemy także promować miejsca związane z astronomią, która jest jedną z niewielu już nauk, gdzie amatorzy mogą dołożyć swój cenny wkład, bardzo często naukowy. Niejednokrotnie amatorzy informowali środowisko naukowe o nagłym zjawisku na niebie, po czym astronomowie nakierowywali teleskopy w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Toruńska astronomia wieńczyła bardzo wiele sukcesów, nawet na skalę światową, dlatego właśnie tutaj chcemy zaprosić pasjonatów nieba z całej Polski, gdzie będą mieli okazję poznać najnowsze wyniki badań astronomicznych prowadzonych przez zawodowych astronomów i studentów astronomii, wspólnie uczestniczących w tworzeniu prawdziwej nauki.

Trzeci Toruński Zlot Miłośników Astronomii odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia 2012 r. (czwartek – niedziela), w Szkole Leśnej na toruńskiej Barbarce, położonej zaledwie 5,5 km od Centrum Astronomii UMK w Piwnicach. Organizatorem zlotu jest Internetowy Portal Astronomiczny AstroVisioN.pl. W inicjatywie jako partnerzy/sponsorzy na dzień dzisiejszy uczestniczą: Szkoła Leśna na Barbarce, Centrum Astronomii UMK w Piwnicach, toruńskie Planetarium, Muzeum Okręgowe w Toruniu, czasopismo Urania – Postępy Astronomii Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, firma PROART Design Studio oraz grupa ”Pokazy Nieba w Toruniu”. Zlot został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia oraz Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Patronat medialny sprawuje Polskie Radio Pomorza i Kujaw. Internetowy patronat medialny sprawuje portal astronomia24.com oraz forum forumastronomiczne.pl. Trwają negocjacje z innymi firmami i organizacjami.

Mamy zaszczyt poinformować, że rozpoczęły się zapisy na zlot! Prosimy o nie odkładanie rejestracji na ostatnią chwilę, ponieważ posiadamy ograniczoną ilość miejsc noclegowych. Na forumastronomiczne.pl znajduje się oficjalny dział poświęcony TZMA2012. Aby się zarejestrować na zlot trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.tzma2012.pl/index.php?id=rejestracja

Całkowity koszt uczestnictwa w Zlocie (4 dni, 3 noce) to 190 PLN. Cena zawiera:

  • 3 noclegi (czwartek, piątek, sobota)
  • 3 śniadania (piątek, sobota, niedziela)
  • 3 obiadokolacje (czwartek, piątek, sobota)
  • wykłady popularnonaukowe oraz warsztaty
  • imprezę integracyjną – ognisko
  • imprezę publiczną
  • seans w Planetarium, Geodium oraz Orbitarium
  • zwiedzanie Domu Kopernika
  • wycieczkę do Centrum Astronomii UMK w Piwnicach

UWAGA! Rejestracja jest utrzymywana przez 7 dni – do otrzymania wpłaty wpisowego. W przypadku nie uiszczenia wpłaty wpisowego, po upływie tego terminu rejestracja zostanie usunięta.

W tym roku koordynatorami zlotu są: Marcin Gładkowski oraz Jarosław Suchocki.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Jarosławowi Suchockiemu za przesłaną informację.

Comments are closed.