Warsztaty Secure World Foundation w Warszawie

0

Secure World Foundation zorganizuje w maju w Warszawie warsztaty o zastosowaniach technologii kosmicznych w operacjach humanitarnych.

Secure World Foundation, we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN i Szkołą Główną Służby Pożarniczej, organizuje w maju trzydniowe (16-18 maja) warsztaty poświęcone zastosowaniom technologii kosmicznych w operacjach pomocy humanitarnej.

Celem warsztatów jest zaprezentowanie i omówienie zastosowania technologii satelitarnych w akcjach pomocy humanitarnej podczas rozległych sytuacji kryzysowych. Według organizatorów wiele organizacji korzystających z takich narzędzi tylko w niewielkim stopniu wykorzystuje ich potencjał. Przeszkody, które stoją na drodze lepszego wykorzystania technologii satelitarnych w takich celach nie są, jak kiedyś, uwarunkowane środkami technicznymi, a jedynie organizacyjnie.

Budynek Szkoły Głównej Służby Pożarniczej / Credits: Panek, Licence: CC-BY-SA 3.0, Source: WikiCommonsSzkolenie jest kierowane do kierowników zarządzania kryzysowego, międzynarodowych organizacji pomocy humanitarnej i dostawców usług i produktów satelitarnych. Taki przekrój użytkowników pozwoli na owocną dyskusję nad poruszaną problematyką. W warsztatach weźmie udział 30-40 ekspertów i praktyków.

W ramach warsztatów uczestnicy wezmą udział w grze symulującej zastosowanie technik satelitarnych w fikcyjnej powodzi nawiedzającej kilka krajów Europy.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji drogą elektroniczną do 4 maja. Ilość miejsc jest ograniczona. Językiem roboczym będzie angielski. Miejsce: Szkoła Główna Służby Pożarniczej, ul. Słowackiego 52/54, Warszawa.

Więcej informacji na stronach Secure World Foundation.

(SWF)

Redakcja dziękuje p. Agnieszce Łukaszczyk (SWF) za nadesłane informacje.

Comments are closed.