Nowe szczegóły o satelicie WorldView-3

0

DigitalGlobe ujawnił szczegóły specyfikacji i możliwości nowego satelity WorldView-3, który ma zostać wyniesiony na orbitę w 2014 roku.

Na 28. Dorocznym Narodowym Sympozjum Kosmicznym firma DigitalGlobe ujawniła nowe informacje o swoim satelicie WorldView-3.

WorldView-3 rozszerzy możliwości wiodącego dostawcy cywilnych zdjęć globu ziemskiego, jakim jest DigitalGlobe. Obecne satelity firmy; QuickBird, WorldView-1 i -2, wykonują ponad 3/4 światowych zdjęć Ziemi w rozdzielczości 50 cm. Mogą fotografować wybrany punkt średnio co 2 dni.

WorldView-3 będzie mógł wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 31 cm (panchromatyczne) i wykonywać zobrazowanie w 8 zakresach widmowych. Statek otrzymał również od amerykańskiej NOAA licencję na zbieranych danych typu SWIR (bliska podczerwień). To jedyna taka licencja przyznana jak dotąd. Umożliwi to zaoferowanie klientom firmy dostępu do wyjątkowych danych widmowych. WorldView-3 będzie też najbardziej zaawansowanym komercyjnym statkiem obserwacji ziemi (EO). Na razie tytuł ten dzierży jego poprzednik, WorldView-2.

Statek powstaje w zakładach firmy Ball Aerospace, a jego budowa przebiega planowo. Za instrumenty optyczne, w tym SWIR, odpowiada firma ITT Exelis. Satelita ma trafić na orbitę w połowie 2014 roku rakietą Atlas 5 (401).

Comments are closed.