Europejski konkurs Odysseus

0

1 maja rozpocznie się europejski konkurs Odysseus skierowany do młodzieży szkolnej.

Konkurs “Odysseus” to konkurs skierowany do młodzieży szkolnej w wieku od 14 do 18 lat z krajów Unii Europejskiej.

Tematem konkursu jest Układ Słoneczny i jego eksploracja. Udział w nim wezmą szkolne zespoły 2-5 uczniów i jednego opiekuna. Ich zadaniem będzie przygotowanie projektu związanego z wykorzystaniem przestrzeni kosmicznej, z wykorzystaniem swojej wiedzy, kreatywności i innowacyjności.

Trzy drużyny zwycięskie i drużna najpopularniejsza zostaną zaproszone w 2013 na Space Expo, które będzie miało miejsce w Holandii. Dodatkowo zostaną również ogłoszeni zwycięzcy na poziomie poszczególnych krajów, którym również zostaną przyznane nagrody.

Pierwszego maja rozpocznie się rejestrowanie drużyn. Od 1 czerwca do 15 stycznia 2013 roku będzie można nadsyłać projekty. Krótka lista zwycięzców ma być znana 1 lutego 2013, a miesiąc później ogłoszeni zostaną ostateczni zwycięzcy. Ceremonia przyznania nagród odbędzie się w kwietniu ’13.

Konkurs jest organizowany przez belgijską firmę Signosis, w ramach projektu ”Studies and events in support of European Space Policy” Siódmego Programu Ramowego Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje na stronie konkursu: www.odysseus-contest.eu

Comments are closed.