Rakieta Falcon 9 z kapsułą Dragon już na wyrzutni

0

Rakieta Falcon 9 została wytoczona na wyrzutnię startową SLC-40. W poniedziałek, 30 kwietnia, nastąpi test silników pierwszego stopnia tej rakiety.

Trwają przygotowania do misji Dragon C2+. W czwartek (26 kwietnia) nastąpiła instalacja kapsuły Dragon na szczycie rakiety Falcon 9. Kolejny etap przygotowań do startu to wytoczenie rakiety Falcon 9 na stanowisku startowym SLC-40. Pierwotnie to wydarzenie miało się odbyć dziś, 29 kwietnia 2012, jednak firma SpaceX zrealizowała ten etap prac dzień wcześniej. Jest to sygnał, że brak poważniejszych problemów technicznych z rakietą Falcon 9 i kapsułą Dragon.

Misja Dragon C2+ jest jedną najważniejszych demonstracji orbitalnych ostatnich lat. W tej chwili start rakiety Falcon 9 z kapsułą Dragon przewidziany jest na 7 maja 2012, na godzinę 15:38 CEST. Jeśli Dragon wystartuje do misji C2+ w tym dniu, to 9 maja kapsuła znajdzie się w okolicach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Przyłączenie do ISS powinno nastąpić dzień później. Termin zapasowy do startu rakiety Falcon 9 to 10 maja.

(SpaceX)

Rakieta Falcon 9 na stanowisku startowym - 28.04.2012 / Credits - SpaceX

Comments are closed.