Kapsuła Dragon zainstalowana do rakiety Falcon 9

0

Trwają przygotowania do misji Dragon C2+. W czwartek (26 kwietnia) nastąpiła instalacja kapsuły Dragon na szczycie rakiety Falcon 9. W poniedziałek (30 kwietnia) dojdzie do próbnego odpalenia silników rakiety Falcon 9.

Misja Dragon C2+ jest jedną najważniejszych demonstracji orbitalnych ostatnich lat. W tej chwili start rakiety Falcon 9 z kapsułą Dragon przewidziany jest na 7 maja 2012, na godzinę 15:38 CEST. Do tego czasu sporo prac musi zostać wykonanych.

W czwartek, 26 kwietnia 2012, doszło do instalacji kapsuły Dragon na rakiecie Falcon 9. Operacja przyłączania kapsuły do rakiety przebiegła planowo i bez zakłóceń. Już jutro, 29 kwietnia, rakieta zostanie wyprowadzona na stanowisko startowe (wyrzutnia SLC-40 na przylądku Canaveral na Florydzie). Dzień później, 30 kwietnia, dojdzie do krótkiego próbnego odpalenia silników pierwszego stopnia rakiety Falcon 9. Po tym teście inżynierowie firmy SpaceX dokonają przeglądu danych, na podstawie których powinna zostać wydana zgoda na przeprowadzenie próby startu w dniu 7 maja.

Jeśli Dragon wystartuje do misji C2+ w dniu 7 maja, to 9 maja kapsuła znajdzie się w okolicach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Przyłączenie do ISS powinno nastąpić dzień później. Termin zapasowy do startu rakiety Falcon 9 to 10 maja.

(SpaceX, NASA)

Instalacja kapsuły Dragon - 26.04.2012 / Credits - NASA/Jim Grossmann Instalacja kapsuły Dragon - 26.04.2012 / Credits - NASA/Jim Grossmann

Comments are closed.