Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych! – Warszawa, 07.05.2012

0

Siódmego maja 2012 roku odbędzie się seminarium o nazwie “Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!”. Tematem przewodnim będą nowe perspektywy rozwoju innowacyjnych MSP i samorządów terytorialnych w kontekście przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej. To wydarzenie organizowane jest przez Europejską Unię Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN.

Seminarium “Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!” odbędzie się w poniedziałek, 7 maja 2012 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (Warszawa, Pl. Bankowy 3/5, sala 169). Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Wojewody Mazowieckiego  i Marszałka Województwa Mazowieckiego, a także Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) przy współpracy z Centrum Badań Kosmicznych, Instytutem Geodezji i Kartografii oraz firmy ASTRI Polska.

Cele programu:

Seminarium ma na celu zachęcenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MSP) do stosowania osiągnięć technologii satelitarnych poprzez przedstawienie wynikających z tego korzyści ekonomicznych, w szczególności:

  • poinformowanie przedsiębiorców o możliwościach wykorzystania w biznesie osiągnięć satelitarnych;
  • pokazanie konkretnych przykładów udanego zastosowania satelitów w różnych sektorach MSP;
  • prezentacja zastosowań technologii satelitarnych w praktycznej działalności służb publicznych (geodezja, służby sytuacji nadzwyczajnych, pogotowie ratunkowe,straż pożarna, leśnictwo i inne), samorządów lokalnych i placówek naukowo-badawczych
  • poinformowanie o możliwościach wsparcia i funduszach dla MSP;
  • ukazanie korzyści z udziału Polski w realizacji programu kosmicznego ESA (czyli wysokich technologii) dla MSP, samorządów lokalnych i placówek naukowo badawczych.

Udział w seminarium polecany jest następującym przedsiębiorcom:

  • przedsiębiorcy zainteresowani możliwością podjęcia działalności w niezwykle atrakcyjnym, nowo powstającym sektorze gospodarczym w Polsce lub już w niej funkcjonujący;
  • przedstawiciele władz jednostek samorządu terytorialnego, którym zależy na rozwinięciu produkcji i usług związanych z technologią satelitarną na ich terenie;
  • przedstawiciele samorządu gospodarczego;
  • instytucji uczelni i instytucji naukowo-badawczych;
  • dostawcy aplikacji satelitarnych, eksperci do spraw przestrzeni kosmicznej.

Program seminarium oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Pani Barbarze Skrobiszewskiej oraz Panu Jerzemu Samborskiemu za przesłane informacje.

(UNICORN)

Comments are closed.