07.05.2012 – nowa data startu misji Dragon C2+

0

Najnowsze opóźnienie startu misji Dragon C2+ okazuje się być niewielkie. Firma SpaceX ogłosiła, że start rakiety Falcon 9 z kapsułą Dragon do wyprawy C2+ nastąpi siódmego maja 2012.

Wczoraj informowaliśmy o opóźnieniu startu misji Dragon C2+ z 30 kwietnia do początku maja. Opóźnienie jest spowodowanie koniecznością dokonania dodatkowych testów kodu odpowiedzialnego za procedury przyłączania do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Kilkanaście godzin po decyzji opóźnienia startu pojawiła się informacja o nowej dacie. W tej chwili start misji Dragon C2+ jest planowany na 7 maja 2012. Dokładna godzina startu dla tego dnia to 15:38 CEST.

Pomimo demonstracyjnego charakteru misji na pokładzie Dragona znajdzie się już użyteczny (ale nie krytyczny) ładunek. Pierwszy lot o właściwym charakterze zaopatrzeniowym, realizowanym w ramach programu CRS (Commercial Resupply Services), powinien odbyć się jeszcze w drugiej połowie tego roku. SpaceX w ramach CRS przeprowadzi 12 misji zaopatrzeniowych do Stacji ISS, dostarczając około 20 ton ładunków.

(PFA, SpaceX)

Comments are closed.