Small Satellites Systems and Services – the 4S Symposium(4-8 czerwca 2012)

0

Pomiędzy czwartym a ósmym czerwca w Portorož (Słowenia) odbędzie się wydarzenie o nazwie “Small Satellites Systems and Services – 4S Symposium”. Główny temat tej konferencji to małe satelity, systemy i usługi z nimi związane.

Temat tej konferencji związany z jest z czterema ciekawymi zagadnieniami (stąd tytułowe “4S” w języku angielskim w temacie) – małe satelity, systemy i usługi z nimi związane. Konferencje tej edycji będą obchodzić w tym roku dwudziestą rocznicę.

Główne tematy tegorocznego “4S Symposium” będą dotyczyć analizy misji i systemów, aplikacji małych satelitów (np. obserwacje Ziemi, nauka, telekomunikacja, nawigacja), nowych technologii na poziomach systemów, subsystemów oraz komponentów. Specjalna sesja zostanie przeznaczona na zagadnienie dostępności przestrzeni kosmicznej dla małych satelitów i będzie obejmować tematy takie jak rakiety nośne, dostępność platform satelitarnych oraz ograniczanie ryzyka tworzenia i wpływu “kosmicznych śmieci”.

Tegoroczna edycja tej konferencji odbędzie się w słoweńskim mieście Portorož pomiędzy 4 a 8 czerwca. Konferencja jest organizowana przez słoweńskie centrum nauk technologii kosmicznych przy współpracy ESA i francuskiej CNES. Słowenia w ostatnich kilkunastu miesiącach – jako element tworzenia swojego  przemysłu kosmicznego – prowadzi budowę zaawansowanego mikrosatelity (ok. 16 kg masy) obserwacji Ziemi. O tym satelicie napiszemy niebawem więcej szczegółów na łamach serwisu Kosmonauta.net.

Link – strona konferencji.

Comments are closed.