Seminarium w CBK o naukowej współpracy z Niemcami

0

Seminarium “Badania naukowe w Niemczech i współpraca naukowa z niemieckimi instytucjami. Temat specjalny: technologie lotnicze i kosmiczne” odbędzie się 16 kwietnia 2012 r., w godz. 17:00-19:30 w sali konferencyjnej Centrum Badań Kosmicznych PAN na ulicy Bartyckiej 18a w Warszawie.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną możliwości realizacji i finansowania badań naukowych w Niemczech dla polskich naukowców i doktorantów, szczegónie z branży lotniczej i kosmicznej. Radca Ambasady Republiki Federalnej Niemiec ds. Nauki i Badań Naukowych, Pani Mechthild Wagner, przybliży słuchaczom niemiecki krajobraz naukowy ze szczególnym uwzględnieniem sektora lotniczego i kosmicznego, a dr inż. Jerzy Grygorczuk z Centrum Badań Kosmicznych PAN przedstawi przykład polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie technologii kosmicznych.

Zgłoszenia na seminarium przyjmujemy do 12 kwietnia 2012 r. pod adresem: info@daad.pl. Szczegółowych informacji nt. spotkania udzielamy pod wskazanym adresem mailowym (info@daad.pl) oraz telefonicznie: 22 617 48 47. Spotkanie organizowane jest w ramach inicjatywy Research in Germany (www.research-in-germany.de).

Organizatorem wydarzenia jest Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Plan seminarium w formie pliku .pdf (80,1 kb).

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Pani Christine Müller z Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej za przekazanie informacji.

Comments are closed.