ILS wystrzeli MEXSATA-a 1

0

International Launch Services wystrzeli satelitę MEXSAT-1.

Firma International Launch Services (ILS) otrzymała kontrakt na wystrzelenie satelity MEXSAT-1 rakietą Proton. Kontrakt został zlecony przez meksykańskie ministerstwo łączności i transportu. Start ma się odbyć na przełomie lat 2013 i 2014, a satelita ma zwisnąć nad południkiem 113oW.

Satelita powstaje w zakładach Boeinga, który w grudniu 2010 roku otrzymał od Meksyku kontrakt opiewający na blisko 1 miliard USD, dotyczący budowy trzech satelitów do bezpośredniej łączności satelitarnej. Meksyk będzie go używał do celów rządowych, bezpieczeństwa, ale system będzie też dostępny dla cywilnych użytkowników. Pierwszym satelitą systemu MEXSAT będzie MEXSAT-3, który ma trafić na orbitę w końcu 2012 roku.  Jest to satelita przenoszący transpondery pasma C i Ku (nie będzie służył do łączności bezpośredniej). Boeing jest odpowiedzialny również za budowę dwóch stacji łączności naziemnej.

Wszystkie będą oparte o platformę Boeing 702HP i będą miały masę około 6 ton. MEXSAT-1 i -2 będą wyposażone w 22 metrową antenę pasma L do łączności z terminalami naziemnymi.

Zobacz też:

(ILS)

Comments are closed.