ScopeDome Hevelius 2 – start w kwietniu 2012?

0

Wiele wskazuje na to, że w kwietniu 2012 roku dojdzie do drugiej próby startu misji balonowej ScopeDome Hevelius 2. W najbliższych dniach podjęte zostaną działania związane z określeniem dokładnej daty startu.

Od czasu odwołanego startu misji ScopeDome Hevelius 2 (19 listopada 2011) trwały intensywne prace nad komputerem pokładowym, systemem komunikacji oraz gondolą. Większość prac zakończyła się na początku marca, po czym rozpoczęły się testy sprzętu, w trakcie których udało się zlokalizować i poprawić kilka mniejszych problemów technicznych.

W tej chwili trwa kolejna seria testów sprzętu. Ważnym elementem testów jest dokładne zapoznanie się z charakterystykami pracy komputera pokładowego i systemu APRS oraz przeprowadzanie symulowanych lotów balonu. Dzięki temu ryzyko utraty sprzętu wskutek nieznanego błędu jest redukowane.

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym miesiącu dojdzie do drugiej próby startu misji balonowej ScopeDome Hevelius 2. Miejscem rozpoczęcia misji prawdopodobnie znów będzie Toruń. Więcej informacji na ten temat będzie dostępnych w przeciągu kilkunastu najbliższych dni.

Comments are closed.