Kosmonauta.net na konferencji SpaceEU

0

W dniach 28-29 lutego w Brukseli odbędzie się konferencja SpaceEU, na której nie zabraknie przedstawicieli serwisu Kosmonauta.net. Na tej konferencji zostaną przedstawione perspektywy rozwoju europejskiego sektora kosmicznego w najbliższych latach. Będzie to także szansa na nawiązanie kontaktów pomiędzy firmami z różnych krajów, w tym spoza Europy.

Najbliższe lata będą mieć duże znaczenie dla rozwoju europejskiego sektora kosmicznego, w tym i tego powstającego w Polsce. Aktualnie kończy się siódmy program ramowy (7PR), realizowany przez Komisję Europejską. 7PR niebawem zostanie zastąpiony programem o nazwie Horizon 2020. W ramach tego programu będą także finansowane projekty związane z kosmosem oraz wykorzystaniem technologii kosmicznych na Ziemi.

Na SpaceEU przybędzie 473 przedstawicieli sektora kosmicznego, także spoza krajów członkowskich Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz współpracujących z nimi państw takich jak Polska. Tę konferencję odwiedzą także przedstawiciele branży kosmicznej z Chin, Rosji, USA, Nigerii, Tajwanu i RPA.

Jest to już trzecia konferencja w ostatnim czasie, na której byli/będą obecni przedstawiciele serwisu Kosmonauta.net. Miesiąc temu, 26 i 27 stycznia w Pradze odbyła się poświęcona nawigacji satelitarnej konferencja Galileo Application Congress. Kilka dni później przedstawiciele serwisu Kosmonauta.net wybrali się na konferencję NordicBaltSat, która odbyła się w Tallinnie. Wraz ze SpaceEU, te trzy konferencje prezentują szeroki wachlarz możliwości współpracy w skali europejskiej – w których także i firmy z Polski mogą uczestniczyć.

Lista uczestników konferencji SpaceEU:
http://www.b2match.eu/spaceeu/participants

Zainteresowane spotkaniem z nami firmy lub organizacje prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego.

Comments are closed.