Kosmonauta.net na konferencji SEMWO’11

0

Pomiędzy 16 a 18 listopada 2011 roku w Wilnie odbędzie się konferencja SEMWO’11 – International SPACE Conference. Na tym ważnym wydarzeniu nie zabraknie przedstawiciela zespołu Kosmonauta.net i przygotowanej przez nas prezentacji.

Litewska SEMWO’11 (Space Economy in the Multipolar World) to ciekawe wydarzenie z uwagi na uczestnictwo przedstawicieli europejskich firm i organizacji z sektora kosmicznego, w tym i z krajów, których kosmiczne dokonania są wciąż niewielkie. Będzie to szansa na poznanie programów rozwoju technik kosmicznych w takich krajach jak Litwa, Łotwa czy Estonia. Konferencja odbędzie się w dniach 16-18 listopada w Wilnie, pod patronatem litewskiego Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Transportu i Komunikacji. Jest to druga konferencja SEMWO – pierwsza odbyła się rok temu.

Na SEMWO’11 przedstawiciel serwisu Kosmonauta.net, mgr Michał Moroz, wygłosi prezentację na temat prognozowanego rynku usług suborbitalnych dla Europy Środkowej. Ta prezentacja będzie rozwinięciem naszych wcześniejszych wyników, które przedstawione zostały na konferencji International Astronautical Congress (IAC 2011). Ponadto, Michał Moroz został zaproszony do prowadzenia sesji “Satellite Application”.

W tym roku członkowie zespołu serwisu Kosmonauta.net aktywnie uczestniczyli w wielu ważnych konferencjach, warsztatach, targach i innych wydarzeniach z sektora aerokosmicznego. Na początku tego roku przedstawiciel serwisu Kosmonauta.net wziął udział w spotkaniu z dyrektorem generalnym Europejskiej Agencji Kosmicznej. Następnie, w czerwcu wzięliśmy udział w targach lotniczych Le Bourget, a w lipcu uczestniczyliśmy w spotkaniu dotyczącym 7. Programu Ramowego w Rydze oraz w warsztatach związanych z programem PECS. We wrześniu odbyły się bardzo ciekawe i ważne konferencje w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej oraz konferencja Space Situation Awareness. W październiku członkowie zespołu Kosmonauta.net uczestniczyli na prestiżowej IAC 2011. SEMWO’11 jest zatem naszym kolejnym krokiem ku stworzeniu zaawansowanej sieci kontaktów z organizacjami i firmami spoza Polski, zainteresowanymi wymianą informacji, wspólnymi projektami oraz polskim przemysłem kosmicznym.

Comments are closed.