PW-Sat – dostarczenie do ESTEC

0

Dziś (18.10.2011) PW-Sat zostanie dostarczony do ośrodka ESTEC w Holandii, należącego do Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Kilka dni temu informowaliśmy o zakończeniu prac przy integracji studenckiego pikosatelity PW-Sat. W kolejnych dniach trwała seria testów, weryfikujących poprawność złożenia konstrukcji. Następnie, w poniedziałek 17 października 2011 roku odbyła się prezentacja PW-Sata, po czym ten studencki CubeSat został wysłany do ośrodka ESTEC w Holandii, należącego do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

PW-Sata czeka jeszcze jedna seria testów wibracyjnych – w ESTEC, gdy na wytrząsarce zostanie umieszczony zasobniku P-POD z trzema innymi CubeSatami w środku.

Do ESTEC w najbliższym czasie powinny dotrzeć inne CubeSaty, które polecą na pokładzie nowej europejskiej rakiety nośnej Vega – wśród nich znajduje się pikosatelita Goliat z Rumunii. Niedawno pojawiła się także nieoficjalna data startu rakiety Vega – 20 stycznia 2012 roku.

Aktualizacja – 18.10.2011, godzina 16:28 CEST – PW-Sat został dostarczony do ESTEC. Jest to pierwszy z CubeSatów, które dostarczono dla startu rakiety Vega.

(PFA, PW-Sat, MUrb, KP)

Comments are closed.