Poszukiwani animatorzy do Centrum Challengera w Gdańsku

0

Grupa entuzjastów nowoczesnej edukacji, skupiona wokół dr Agaty Hofman, chce otworzyć w Gdańsku pierwsze w Polsce Centrum Challengera.

The Challenger Center (http://www.challenger.org/)to fundacja, która dba o pamięć i dorobek załogi misji 51-L, zakończonej katastrofą, w której zginęli wszyscy członkowie załogi, w tym Christa McAuliffe, astronautka i nauczycielka, odpowiedzialna za przygotowanie zestawu lekcji z przyrody, które miały być transmitowane z orbity w czasie trwania misji. Na mocy porozumienia z Challenger Center niedługo pierwsze “Zaginione Lekcje” Christy McAuliffe zostaną opublikowane po polsku na portalu Hands-On Universe.

Challenger Learning Centers na całym świecie (jest ich już 49) oferują młodzieży możliwość zapoznania się z technologią lotów kosmicznych w oparciu o wieloosobową, wspomaganą specjalnym oprogramowaniem grę, polegającą na udziale w różnych fazach lotu promu kosmicznego – począwszy od fazy przygotowań, poprzez start i lot, który musi być monitorowany i nadzorowany z Ziemi, aż po podsumowanie.

Chcemy stworzyć pierwsze takie Centrum Challengera w Gdańsku. Wiele spraw jest już dopiętych, mamy wsparcie Centrum Heweliusza i innych instytucji miejskich, jesteśmy w stałym kontakcie z Challenger Center w USA. W tej chwili przymierzamy się do konkretów, a więc sponsorów, struktury organizacyjnej i personelu.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zatrudnia w różnych rolach wielu pasjonatów popularyzacji nauki i astronomii, którzy przez lata rozwijali swoje pasje, korzystając z bardzo dobrej atmosfery dla niezawodowej popularyzacji nauki, jaka zawsze panowała w Polsce. Nie mieszkam w Gdańsku, więc nie mam pojęcia, czy tutaj też znajdą się tacy ludzie, jednak chciałbym bardzo prosić: jeśli mieszkasz w Trójmieście lub okolicach, pasjonujesz się astronautyką i popularyzacją wiedzy, znasz angielski i masz zacięcie organizacyjne i pedagogiczne oraz masz trochę wolnego czasu, zastanów się, proszę, czy nie chciałbyś pomóc nam stworzyć Centrum Challengera w Gdańsku.

Lech Mankiewicz
mail: lech (at) theta1.cft.edu.pl

Comments are closed.