Astronaut: Moon, Mars and Beyond – oficjalna gra MMO NASA

0

Już niedługo powstać ma oficjalna gra typu MMO (gra online dla wielu graczy) amerykańskiej agencji kosmicznej NASA.

Gra ma się nazywać “Astronaut: Moon, Mars and Beyond” i rozgrywać w roku 2035. Gracz, w roli początkującego astronauty, rozpocznie przygody, które zaprowadzą go na Marsa, pas asteroid i dalej, w stronę zewnętrznych planet Układu Słonecznego. Zetknie się z zagrożeniem dla cywilizacji takiej, jaką znamy, będzie również musiał budować zaawansowane technicznie obiekty, takie jak baza gdzieś na krańcach Układu Słonecznego.

W świecie stworzonym na potrzeby gry każdy gracz będzie miał do dyspozycji trójwymiarowy awatar, który rozpocznie przygodę w Arthur C. Clarke Astronaut Academy Station, akademii dla aspirujących astronautów. Gracze będą mieli dostęp do biblioteki wyposażonej w Podręcznik Astronauty, zawierający pełen zestaw technicznych informacji potrzebnych do realizowania misji kosmicznych. Wiedzę zdobytą w akademii będą mogli wykorzystać uczestnicząc w przygotowywaniu i realizacji misji, mających odzwierciedlać planowane przyszłe misje NASA.

Gra ma być dostępna na komputery osobiste, iPhone i wybrane konsole. Oparta będzie na misjach, które będą do wykonania w większości w grupach, tak jak to się dzieje w rzeczywistości, gdzie za każdą misją stoi grono ludzi.

Tworzeniem gry zajmuje się grupa 20 programistów, którzy wygrali konkurs na najlepszy pomysł na grę MMO dotyczącą przyszłości i astronautyki. Podpisali z NASA dokument „Space Act Agreement” i w porozumieniu z NASA Learning Technologies rozpoczęli pracę nad tym projektem.

Obecnie projekt został ogłoszony na stronach kickstarter.com z celem 50 tys. dolarów (na tej stronie każdy może wesprzeć projekt dowolnym datkiem, jeśli uważa, że jest on wart rozwijania). Suma ta, wraz z pieniędzmi z dodatkowych źródeł finansowania, ma pozwolić na oficjalne rozpoczęcie realizacji projektu i wypuszczenie wersji beta.

 

{youtube}9EOF-DtAxOs{/youtube}
Zapowiedź Astronaut: Moon, Mars and Beyond

Żródło: kickstarter.com

Dodatkowe informacje:

Strona projektu na kickstarter.com: http://www.kickstarter.com/projects/1763206385/astronaut-moon-mars-and-beyond-the-nasa-mmo-online-0

Biężące informacje o statusie gry: http://www.astronautmmo.com/smf/

Interfejs gry / Credits: kickstarter.com

Comments are closed.