Konkurs Moje okno na Wszechświat – ogłoszenie wyników

0

Dobiegły końca ponad półroczne zmagania w ramach konkursu “Moje okno na Wszechświat”. W tym czasie uczestnicy rywalizacji musieli wykazać się wiedzą, zapałem, umiejętnością jasnego i klarownego wyrażania myśli przy zachowaniu poprawnej polszczyzny, ale przede wszystkim żelazną konsekwencją i cierpliwością. Rzadko bowiem zdarza się, by konkurs rozłożony był na aż cztery etapy tak różne w swojej formie, wymagające najwyższego skupienia, a często również i wyrzeczeń ze strony startującego.

Tym bardziej jest nam miło ogłosić wyniki konkursu, którego nagrodą główną jest kopuła astronomiczna o średnicy 3 m, ufundowana przez firmę ScopeDome oraz dedykowany jej teleskop – refraktor neoachromatyczny MEADE, którego sponsorem jest salon astronomiczny Teleskopy.pl. Po zebraniu  odpowiedzi, ocenie i punktacji, tabelarycznym zestawieniu wszystkich uczestników, zwycięzcą konkursu “Moje okno na Wszechświat” jest Klub Miłośników Astronomii i Astronautyki im. Jana Gadomskiego z Radomska, reprezentowany przez Pana Piotra Barońskiego!

Zespól ten otrzymał blisko 90% (dokładnie 89,9%) możliwej do zdobycia puli punktów, wykazując się nieprzeciętnymi zdolnościami, wiedzą, talentem, pasją i przekonaniem o potrzebie poszerzania swojej bazy instrumentalnej w perspektywie dalszej działalności popularyzującej nasze wspaniałe hobby. Zaowocowało to pracami na bardzo wysokim poziomie, zarówno merytorycznym, jak i artystycznym, starannie opracowanymi redakcyjnie, kompleksowo opisanymi i zilustrowanymi, zawierającymi niezbędne uzasadnienia dokonywanych wyborów. Oto pierwsza dziesiątka wraz z łączna punktacją:

  1. Piotr Baroński 89,90%
  2. Marek Szymoński 87,60%
  3. Marcin Gładkowski 78,90%
  4. Franciszek Chodorowski 76,00%
  5. Mariusz Zub 75,70%
  6. Grzegorz Przybyła 74,40%
  7. Jerzy Baranowski 73,50%
  8. Andrzej Borko 72,10%
  9. Łukasz Sujka 68,40%
  10. Rafał Tomczak 66,40%

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 85 osób (indywidualnych oraz reprezentantów zespołów i kółek zainteresowań), z których 43 przysłało również odpowiedzi do etapu drugiego. Z tej liczby 29 osób przygotowało i dostarczyło odpowiedzi etapu trzeciego. W etapie czwartym wzięły udział 23 osoby. Pełne zestawienie wyników wraz z punktacją szczegółową za kolejne etapy konkursu dostępne jest na stronie http://www.scopedome.com/pl/konkurs-wynki.aspx. Chętni będą mogli również wkrótce przeanalizować nadesłane opracowania, gdyż wszystkie zostaną udostępnione za pomocą specjalnego formularza, w którym będzie istniała możliwość pobrania na twardy dysk.

(ScopeDome)

Comments are closed.