Spotkanie informacyjne o FP7 w Rydze – tylko dwa dni!

0

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej przypomina, że pozostały tylko dwa dni do rejestracji w bezpłatnym międzynarodowym dniu informacyjnym poświęconym 5. konkursowi w obszarze Space 7. Programu Ramowego.

18 i 19 lipca w Rydze (Łotwa) odbędzie się międzynarodowy dzień informacyjny poświęcony 5. konkursowi w obszarze space 7. Programu Ramowego. Rejestracja jest bezpłatna i elektroniczna. Do wczoraj zarejestrowanych było prawie 100 uczestników spotkanie. Podobny dzień zorganizowany był w połowie czerwca w Warszawie.

W sesji wieczornej, 18 lipca od godziny 17, po przywitaniu przez łotewską minister nauki i edukacji Irinę Arhipową, odbędą się spotkania dotyczące działań kosmicznych krajów nordyckich i nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia) i działań krajów trzecich, tj. spoza UE (Rosja, RPA, Ukraina, Białoruś).

Logo Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE / Credits: KPKDrugiego dnia, prócz sesji wykładowych, odbędzie się główne spotkanie poświęcone nowemu, piątemu, konkursowi w obszarze Space 7PR, oraz spotkanie brokerskie firm i instytucji związanych z technologiami kosmicznymi i ich zastosowaniami.

5. konkurs przewiduje zaproszenia do złożenia ofert o wartości 85 milionów euro, z czego 9 milionów będzie przeznaczonych specjalnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

O międzynarodowym dniu informacyjnym można przeczytać na stronach COSMOS i polskiego KPK.

Budynek Uniwersytetu Łotweskiego, miejsca w którum odbędzie się międzynarodowy dzień informacyjny / Credits: Uniwersytet ŁotewskiRedakcja dziękuje p. Piotrowi Świerczewskiego (KPK) za przesłane informacje.

Comments are closed.