MT Aerospace dostarczy zbiorniki paliwa dla Iridium NEXT

0

Trwa realizacja największego projektu komercyjnej astronautyki. MT Aerospace ma dostarczyć zbiorniki paliwa dla 81 satelitów konstelacji Iridium NEXT.

Thales Alenia Space, główny wykonawca satelitów nowej generacji Iridium NEXT, zlecił angielskiej firmie Wolverhampton, spółce-córce niemieckiego MT Aerospace, dostawę 81 zbiorników paliwa dla satelitów nowej konstelacji.

Kontrakt na dostawę tytanowych zbiorników jest największym w historii firmy MT Aerospace i zapewni jej obciążenie produkcyjne na trzy lata. Pozwoli też firmie na zaistnienie na rynku satelitów komercyjnych.

Thales Alenia Space ma dostarczyć Iridium 81 satelitów, które zastąpią obecną konstelację statków zapewniających globalną łączność przez telefony satelitarne. Spośród 81 satelitów na orbicie znajdą się 72 statki, w tym 6 zapasowych, a 9 zostanie w zapasie na Ziemi.

Budowa konstelacji Iridium NEXT jest najdroższym projektem w prywatnym sektorze astronautycznym. Jego koszt jest szacowany na około 3 miliardy dolarów amerykańskich.

Zobacz też:

Źródło: MT Aerospace

Comments are closed.