Mitsubishi zwiększy zdolności produkcyjne satelitów

0

Mitsubishi Electric ogłosiło, że podwoi swoje możliwości produkcji satelitów poprzez powiększenie zakładów w Kamakurze. Budowa ma zakończyć się w marcu 2013.

Mitsubishi Electric ogłosiło, że podwoi swoje możliwości produkcji satelitów z 4 do 8 rocznie. Kosztem 3 miliardów jenów powiększy zakłady w Kamakurze. Budowa ma zakończyć się w marcu 2013. Firma zakłada, że do 2021 roku uda jej się zwiększyć sprzedaż produktów związanych z satelitami do 150 miliardów jenów.

Nowy segment zakładów w Kamakura / Credits: Mitsubishi ElectricRynek satelitów jest kluczowym kierunkiem rozwoju firmy Mitsubishi Electric. Powiększenie zakładów pozwoli na redukcję kosztów i skrócenie czasu realizacji usług, jak integracji czy montażu podzespołów. Po rozbudowie, zakłady w Kamakurze będą miały 7700 m2 powierzchni.

Zapotrzebowanie na komercyjne satelity telekomunikacyjne wzrosło do około 20 rocznie. Mitsubishi Electric pracuje w branży astronautycznej od lat 60. XX wieku i brało udział w ponad 440 projektach satelitarnych. W roku 2000 stało się pierwszą japońską firmą zdolną do opracowania, zaprojektowania, montażu i testowania satelitów w jednym zakładzie produkcyjnym. Zakłady w Kamakurze posiadają jedne z największych w Japonii termicznych komór próżniowych, komór do testów akustycznych i testów anten. Wytworzono tam dotychczas 18 satelitów i moduły elektroniczne japońskiego automatycznego statku transportowego HTV.

W marcu 2011 firma otrzymała zlecenie na budowę satelitów Turksat-4A i Turksat-4B dla tureckiego operatora Turksat. Satelity powstaną na bazie platformy DS2000.

Źródło: ME

Comments are closed.