Dwie nagrody internetowe dla NASA

0

Dwie witryny internetowe NASA otrzymały nagrody w 15. Annual Webby Awards – międzynarodowym konkursie na najlepsze strony internetowe.

NASA otrzymała dwie nagrody w 15. edycji Annual Webby Awards. Strona główna amerykańskiej agencji kosmicznej (www.nasa.gov) otrzymała trzeci raz z rzędu nagrodę internautów w kategorii strony rządowe. Drugą nagrodzoną witryną jest NASA Global Climate Change, która otrzymała nagrodę jury w kategorii najlepsze strona naukowa. W zeszłym roku otrzymała ona nagrodę internautów kategorii nauka.

NASA zwraca uwagę na dzielenie się ze społeczeństwem swoimi osiągnięciami za pomocą wszystkich środków przekazu. Ostatnio uruchomiła interaktywne serwisy poświęcone trzydziestoleciu promów kosmicznych i pięćdziesięcioleciu pierwszego amerykańskiego lotu w kosmos.

Amerykańska agencja kosmiczna jest obecna w internecie niemal od początku istnienia języka HTML, tj. od wczesnych lat 90. XX wieku. Oglądalność stron NASA znacząco wzrosła od czasu przeprojektowania głównych stron w 2003 roku. Od tego czasu jej strony były oglądane ponad 1,5 miliarda razy, a wskaźniki satysfakcji z ich użytkowania są najwyższe pośród stron rządowych i porównywalne w popularnymi serwisami komercyjnymi.

Serwis NASA na portalu Facebook jest oznaczony jako lubiany przez prawie 370 000 osób, a kontro Twittera śledzi ponad 1 milion osób.

Nagrody Webby Międzynarodowej Akademii Nauk i Sztuk Cyfrowych przyznawane są za doskonałość stron w zakresie technologiczny, użytkowym i estetycznym. Nagroda powstała w 1996 roku ma za zadanie stymulować rozwój Internetu i mediów elektronicznych.

Źródło: NASA

Comments are closed.