Impreza publiczna w Centrum astronomii UMK w Piwnicach w ramach XI festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu

0

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki jest organizowany już po raz jedenasty. Z tej okazji w dniach 15-17 kwietnia Centrum Astronomii UMK w Piwnicach przygotowało wiele atrakcji.

Najciekawszą z imprez będzie sobotni (16 kwietnia) plenerowy koncert muzyki elektronicznej “Jan Hevelius in memoriam” pod 620-tonowym radioteleskopem. Koncert odbędzie się w godzinach 21:00-22:30. Wystąpią X-NAVI:ET i ELECTRIC URANUS. Podczas koncertu planowane są pokazy nieba przez teleskopy optyczne (portal AstroVisioN.pl). Ponadto za pomocą radioteleskopu wysłane zostanie “Festiwalowe Światełko do Nieba” oraz będzie można posłuchać na żywo szumu kosmosu. Autorami i wykonawcami muzyki będą Rafał Iwański (muzyk znany z grupy HATI) i Wojciech Zięba (z wytwórni płytowej Beast Of Prey).

Wydarzenie łączy dokonania nauk astronomicznych ze współczesną muzyką elektroakustyczną. Kompozycje obu autorów wykorzystują sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego, odebrane radioteleskopami (pulsary, Słońce) oraz nagrania archiwalne z misji kosmicznych – w połączeniu z elektronicznymi i akustycznymi partiami instrumentalnymi, bogatymi sonorystycznie i stworzonymi rękami ludzkimi. Koncert promuje płytę VOICES OF THE COSMOS.

Jako organizator pokazu towarzyszącego koncertowi serdecznie zapraszamy miłośników ze sprzętem astronomicznym do wzięcia udziału w imprezie i podzielenia się swoją pasją z innymi!

Jest możliwość przenocowania w hotelu dla obserwatorów na terenie obserwatorium (pokoje 2 osobowe z łazienką, obok kuchnia) – bezpłatnie. Po koncercie planowane są dalsze obserwacje w obserwatorium w gronie samych miłośników.

W razie chęci przyjazdu prosimy o wcześniejszą zapowiedź! Serdecznie zapraszamy!

Kontakt w sprawie przyjazdu:
Marcin Gładkowski (CA UMK w Piwnicach, AstroVisioN.pl): 508-488-765

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje panu Marcinowi Gładkowskiemu za przesłany tekst.

Comments are closed.