Kosmonauta.net na Pikniku Naukowym!

0

28 maja w Warszawie odbędzie się Piknik Naukowy. Na tym wydarzeniu obecny będzie także serwis Kosmonauta.net. Serdeczne zapraszamy!

Piknik Naukowy to jedno z większych i ciekawszych dorocznych wydarzeń o charakterze popularno-naukowym. Na Pikniku prezentują się różne instytuty i grupy naukowe, nie tylko z Polski. W tym roku na Pikniku będzie obecny także serwis Kosmonauta.net.

Nasze miejsce będzie współdzielone ze Studenckim Kołem Astronautycznym. Planujemy przywieźć nieco eksponatów oraz przygotować kilka ciekawych krótkich prezentacji na temat aktualnych i przyszłych misji kosmicznych, wydarzeń z branży kosmicznej w Polsce i na świecie, a także prezentacji dotyczących najnowszych wyników badań kosmosu.

Ponadto w tym roku dołączą do nas reprezentanci szwedzko-szkockiego studenckiego projektu Suaineadh realizowanego w ramach programu rakietowego REXUS. Głównym celem projektu Suaineadh jest rozwinięcie specjalnej siatki o wymiarach 2x2m przy użyciu siły odśrodkowej w warunkach mikrograwitacji.

Zapraszamy zainteresowane media oraz organizacje o charakterze naukowym do spotkań z nami. Istnieje możliwość zarezerwowania czasu spotkania (tak by przedstawiciel serwisu Kosmonauta.net był z pewnością dostępny) – w celu uzyskania dalszych informacji prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego. Spotkania są oczywiście bezpłatne.

Spotkajmy się zatem w sobotę 28 maja 2011 roku w Warszawie na Pikniku Naukowym!

Comments are closed.