Duża fuzja: Echostar kupi Hughes Communications

0

EchoStar i Hughes Communications ogłosiły porozumienie w sprawie przejęcia przez Echostar firmy Hughes i jej wszystkich spółek zależnych, włącznie z Hughes Network Systems. Transakcja jest wyceniana na około 2 miliardy USD, w tym obecne zadłużenie Hughesa.

EchoStar Corporation to światowy lider w przemyśle telekomunikacyjnym i jeden z większych światowych operatorów satelitarnych – posiada flotę 10 satelitów, 10 cyfrowych centrów dystrybucyjnych i sieć światłowodową. Hughes jest zaś globalnym liderem technologii i usług satelitarnych, w tym obsługi sieci. Firma sprzedała ponad 2,5 miliona systemów opartych o usługi satelitarne do ponad 100 krajów. Zakup pozwoli Echostarowi na powiększenie swoich możliwości przesyłania danych i obrazu.

Zgodnie z porozumieniem, zatwierdzonym przez rady nadzorcze obu firm, udziałowcy Hughesa sprzedadzą swoje udziały po 60,70 USD, czyli za cenę 31% większą od ceny zamknięcia notowań spółki z 19 stycznia 2011 (46,43 USD). Transakcja zakończy się pod koniec 2011 roku, między innymi po pozytywnej ocenie amerykańskich regulatorów, w tym antymonopolowego.

Prezesi obu firm podkreślają świetne uzupełnianie się profilów działalności obu firm i pozytywne skutki jakie przejęcie przyniesie klientom.

Źródło: Echostar

Comments are closed.