Usługi satelitarne firmy Computex Telecommunication Sp. z o.o.

0

Firma Computex Telecommunication działa na polskim rynku od początku lat 80. Jest integratorem systemów oraz dostawcą usług teleinformatycznych i telekomunikacyjnych.

Branże, w których specjalizuje się Computex Telecommunication poza systemami telekomunikacyjnymi, to systemy monitoringu i ochrony perymetrycznej, oparte na laserowych i radarowych systemach do tworzenia stref ochronnych. Firma dysponuje najnowszej generacji kamerami obserwacyjnymi z oświetlaczem laserowym oraz kamerami termowizyjnymi. Jednym z mocnych punktów firmy jest bogate doświadczenie zdobyte przy realizacji projektów dla Straży Granicznej, wojska oraz policji.

Computex Telecommunication oferuje najnowocześniejsze rozwiązania systemowe, tworzone na bazie oprogramowania i sprzętu firm: ORAD, Controp, SELEX Sistemi Integrati, SAAB, Vumii, Artivision, AudioCodes, ECI Telecom, Avanti Communications, Eutelsat, Alvarion, Mitsubishi Electric, Skylogic, STM Spain, CelleBrite, TraceSpan Communications, TTI Telecom i Zyxel.

Firma Computex posiada następujące certyfikaty:

 • Bezpieczeństwa Przemysłowego II stopnia,
 • Wewnętrznego Systemu Kontroli,
 • Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001,
 • Koncesja MSWiA na obrót specjalny,
 • Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej

EFEKTYWNE, DWUKIERUNKOWE USŁUGI SATELITARNE
Computex Telecommunication proponuje usługi oparte na nowoczesnych satelitarnych terminalach IP, które zapewniają szerokopasmowy dwukierunkowy dostęp do Internetu. Globalni dostawcy usług telekomunikacyjnych, dostawcy usług internetowych, ale również korporacje potrzebują sprawnych, szerokopasmowych rozwiązań IP do obsługi aplikacji, które wymagają szerokiego pasma. Są to między innymi dostęp do Internetu, transmisje strumieniowe mediów cyfrowych, e-learning, przesyłanie plików, multicasting czy wirtualne sieci prywatne (VPN). Terminal satelitarny to idealne, ekonomiczne rozwiązanie, które umożliwia dostęp do wielu usług IP.

Oferowane przez firmę Computex terminale satelitarne zapewniają szerokopasmowy odbiór sygnału DVB-S2 z szybkością do 60 Mbps i gwarantują satelitarny, szerokopasmowy kanał zwrotny o szybkości do 1,2 Mbps. Szerokopasmowy kanał zwrotny gwarantuje efektywne pasmo na żądanie i wykorzystuje turbo-kodowanie zgodne z systemem DVB-RCS, co zabezpiecza wzrost efektywności. Terminale firmy obsługują funkcje IP routing (trasowania pakietów IP), IP multicasting, IP Quality of Service (gwarancja jakości usługi) i TCP spoofing (dostosowanie protokołu TCP/IP do pracy na łączach satelitarnych).

Usługi satelitarne są realizowane w oparciu o najnowszej generacji systemy VSAT. Rozwiązania, które proponuje firma Computex są dedykowane dla małego i średniego biznesu, administracji samorządowej oraz szkół ze szczególnym przeznaczeniem dla obszarów o słabej infrastrukturze telekomunikacyjnej.

Firma Computex współpracuje z Avanti Communications, która jest właścicielem niedawno wystrzelonego satelity HYLAS 1. Dzięki temu satelicie Computex jest w stanie zaoferować także usługi dostępu do Internetu dla klientów indywidualnych. Zaletą tego nowego satelity jest zapewnienie po bardzo konkurencyjnych cenach szerokopasmowej transmisji satelitarnej praktycznie dla każdego, kto nie może polegać na dostępności łączy naziemnych. Poprzez sieć autoryzowanych partnerów firma Computex jest w stanie zapewnić dostęp do Internetu praktycznie bez żadnych ograniczeń lokalizacyjnych i terytorialnych. Atutem firmy Computex są w tym przypadku doskonałej jakości usługi, po konkurencyjnych cenach, zapewniające dwukierunkowy (downlink i uplink) dostęp do Internetu, realizowany wyłącznie za pomocą łączy satelitarnych.

Poza dostępem do Internetu firma Computex Telecommunications oferuje również korzystanie z:

 • Aplikacji multimedialnych
 • Połączeń telefonicznych (VoIP)
 • Połączeń wideokonferencyjnych
 • Transmisji danych
 • VPN, WLAN, WAN

Zalety rozwiązań oferowanych przez firmę Computex Telecommunications to:

 • Szybki Internet – szerokopasmowy dwukierunkowy system dostępu do Internetu w oparciu o najnowszą satelitarną technologię połączoną z kanałami transmisyjnymi o dużej przepływności.
 • Gwarancja pasma – skalowalność prędkości transmisji w obu kierunkach oraz możliwość zagwarantowania prędkości minimalnej – CIR.
 • Implementacja usług dodatkowych –
  – usługi o stałej gwarantowanej przepustowości i stałym opóźnieniu np. VoIP,
  – budowa i obsługa sieci korporacyjnych o strukturze rozsianej VPN,
  – realizacja przekazów o charakterze broadcastowym, z interaktywnym dostępem wszystkich użytkowników systemu (wideokonferencje, e-learning, itp.)
 • Łatwość instalacji – prosta instalacja terminala satelitarnego wraz z modemem nadawczo-odbiorczym. Mała średnica anteny oraz niewielkie wymiary modemu dają pełną swobodę w wyborze miejsca instalacji.

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Mirosławowi Hrybacz za przesłany tekst.

Comments are closed.