Rozpoczynamy działalność gospodarczą!

0

Stało się! Po kilku miesiącach przygotowań serwis Kosmonauta.net przeistacza się w firmę. Dzięki temu postaramy się zachować obecną formę serwisu, a z czasem dołożyć nowe, bardziej zaawansowane funkcje.

Jak doszło do tej decyzji?

W kwietniu tego roku miało miejsce “spotkanie na szczycie” najbardziej aktywnych autorów i redaktorów serwisu Kosmonauta.net. Głównym tematem tego spotkania było zabezpieczenie przyszłości serwisu oraz identyfikacja możliwych ścieżek rozwoju. Chcieliśmy w ten sposób uniknąć sytuacji, w której nastąpiłby spadek aktywności, odejście autorów i potencjalnie duże problemy z zastąpieniem owych osób. Te wszystkie sytuacje już miały miejsce w polskim zakątku internetu na przestrzeni ostatnich lat – dlatego też byliśmy ich świadomi.

Rozmowy w trakcie “spotkania na szczycie” zintensyfikowały także mocne punkty naszej działalności. Przykładowo, wśród autorów serwisu Kosmonauta.net są osoby ze stopniem doktora, pracujące na uczelniach oraz posiadające pewne doświadczenie w przemyśle kosmicznym. Można więc napisać, że nasza łączna wiedza i doświadczenie jest stosunkowo wyjątkowym zjawiskiem w Polsce – szczególnie, że inne, podobne osoby najczęściej są już związane z instytucjami takimi jak Centrum Badań Kosmicznych i zwyczajnie nie mają czasu na realizowanie inicjatyw podobnych do serwisu Kosmonauta.net.

Co więcej, nie jesteśmy jeszcze “definitywnie” związani z uczelniami, instytucjami czy firmami. W tej chwili część z nas albo kończy studia (w tym i doktoranckie) albo też pracuje na kilkuletnich kontraktach. Dzięki temu mamy duże szanse kontynuować dalej naszą działalność, a także spróbować bardziej związać nasze osobiste plany z planami rozwoju serwisu Kosmonauta.net.

To właśnie z tych powodów zadecydowaliśmy o konwersji serwisu Kosmonauta.net z amatorskiej inicjatywy do działalności gospodarczej. W ciągu następnych miesięcy wprowadziliśmy pierwsze elementy potrzebne do działalności oraz pracowaliśmy nad szczegółami biznes-planu. To między innymi dlatego od czerwca serwis Kosmonauta ma nowy wygląd. Nasza praca dalej trwa i ma związek nie tylko ze sprawami technicznymi serwisu, ale także z formą i treścią.

Obecny, podstawowy styl działania serwisu nie ulegnie zmianie – każdy z Was będzie mógł czytać nasze artykuły oraz brać udział w różnych konkursach. Oprócz tego planujemy stopniowe dołączanie nowych, innowacyjnych usług.

Mamy nadzieję, że w perspektywie kilku lat serwis Kosmonauta.net stanie się ważnym elementem polskiej branży kosmicznej. Jeśli tak się stanie, to powinny na tym zyskać także polskie amatorskie, nieformalne i studenckie grupy astronautyczne. Nadal deklarujemy nasze wsparcie dla takich, mniej i bardziej profesjonalnych inicjatyw.

W najbliższym czasie na stronie serwisu Kosmonauta.net pojawi się oferta reklamowa dla zainteresowanych grup i firm. Tutaj pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że pewne wstępne usługi z naszej strony dla amatorskich, nieformalnych, społecznych czy studenckich grup mamy zamiar oferować za darmo.

Zatem witamy w “nowym starym” serwisie Kosmonauta.net!

Comments are closed.